شمانیوز

رییس اتحادیه عطاران، گیاهان دارویی و آرایشی بهداشتی استان سمنان گفت: قیمت برخی گیاهان دارویی از جمله دارچین و زنجبیل در بازار این استان با توجه به انتشار اخباری مبنی بر تاثیرگذاری این محصول‌ها در پیشگیری از ویروس کرونا افزایش یافت.

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایرنا : وحید خدام عباسی روز سه‌شنبه  افزود: قیمت ۲ محصول دارچین و زنجبیل در روزهای اخیر، بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار ریال در بازار استان سمنان افزایش یافت.

وی تصریح کرد: زنجبیل در برخی مناطق استان سمنان تا ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم نیز به فروش رفت.

رییس اتحادیه عطاران، گیاهان دارویی و آرایشی بهداشتی استان سمنان ادامه داد: تقاضای شهروندان بر اساس خاصیت ضدعفونی کننده اسپند، نیز افزایش یافت.

وی با اشاره به مقوله عرضه و تقاضا، خاطرنشان کرد: قیمت محصولات و گیاهان دارویی نیز تحت تاثیر افزایش تقاضای شهروندان در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و استان سمنان قرار گرفته است.

خدام عباسی با بیان اینکه در این روزها انتشار مطالبی در خصوص تاثیر گیاهان دارویی در مقابله ویروس کرونا در فضای مجازی به وفور یافت می‌شود، ابراز داشت: این مساله سبب افزایش تقاضا و خرید آویشن در بازارهای استان سمنان شده است و شهروندان به مصرف گیاهان دارویی با طبع گرم روی آوردند.

وی، به واردات برخی گیاهان دارویی اشاره و اضافه کرد: عمده دارچین مصرفی کشور از ۲ کشور هند و چین وارد می‌شود و پخش این محصول‌ها در تهران است.

رییس اتحادیه عطاران، گیاهان دارویی و آرایشی بهداشتی استان سمنان یادآور شد: به طور عمده خرده فروشان در استان، گیاهان دارویی را این روزها به قیمت بالا از تهران تهیه و در بازار عرضه می‌کنند.

۹۰ درصد دارچین و زنجبیل از چین و ۱۰ درصد از پاکستان وارد می‌شود و این ۲ محصول اصلا در ایران کشت نمی‌شوند.

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه