شمانیوز

باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی به وضعیت لغو سفرها و کنسلی بلیت در بخش ریلی در پی شیوع بیماری کرونا در کشور پرداخته است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از برترین ها: باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی به وضعیت لغو سفرها و کنسلی بلیت در بخش ریلی در پی شیوع بیماری کرونا در کشور پرداخته است.

 

 

در این گزارش می خوانید:

این روزها بخش ریلی کشور با چالش جدیدی به نام ویروس کرونا روبه رو شده و بسیاری از مسافران برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا از سفرهای خود صرف نظر کنند که با توجه به افزایش لغو بلیت‌ها و دستور وزیر راه و شهرسازی تمامی شرکت های حمل و نقلی موظف هستند به درخواست مسافران بدون کسر جریمه بلیت ها را استرداد کنند و همین موضوع باعث شده که تعداد کنسلی بلیت های تمامی بخش ها از جمله بخش هوایی جاده ای و ریلی افزایش یابد.

کنسلی روزانه ۸ هزار بلیت قطار

محمد رجبی رئیس انجمن شرکتهای حمل و نقل ریلی:

* (با بیان اینکه مسافرانی که بعد از تاریخ ۳ اسفند اقدام به خرید بلیت قطار بکنند در صورت کنسلی جریمه از آنها دریافت خواهد شد): مسافرانی که پیش از تاریخ سوم اسفند ماه بلیت قطار خریداری کرده باشند. در صورت کنسلی و یا استرداد بدون کسر جریمه مبلغ بلیت آنها بازگردانده خواهد شد.

* (با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا میزان انصرافی های بلیت قطار به شکل چشم گیری افزایش یافته است): بیش از ۲۵ هزار بلیت همزمان با شیوع ویروس کرونا کنسل شده و روزانه ۷ تا ۸ هزار بلیت قطار کنسل و استرداد می شود.

* تمامی شرکت های حمل و نقل ریلی از جمله شرکت حمل و نقل رجا آماده همکاری با وزارت بهداشت است و با وجود آن که خسارت های میلیاردی به این شرکت ها وارد شده اما در صورت رفع شیوع ویروس کرونا این شرکت ها اقدامات لازم را برای جابجایی مسافران نوروزی انجام خواهند داد.

* با توجه به افزایش کنسلی بلیت قطار ها تعداد واگن های قطار هم کاهش یافته است اما برای جابجایی مسافران با ادغام قطار ها مسافرانی که سفر های ضروری دارند را جابجا خواهیم کرد. برای جابجایی مسافران در ایام نوروز هیچ مشکل و یا کمبودی وجود ندارد و امیدواریم با رفع شیوع ویروس کرونا بتوانیم به حالت عادی بازگردیم.

مسافران مشکوک به کرونا اجازه خارج شدن از شهرها را ندارند

باقر جوان مدیر کل دفتر مسافری سازمان راهداری:

* (با اشاره به اینکه در همین زمینه چندین بار در روز اقدام به ضدعفونی و غربالگری می‌کنند): غربالگری مسافران یک اقدام تخصصی است بنابراین باید نماینده‌ای از وزارت بهداشت حضور داشته باشد تا مسافران را ورودی و خروجی شهرها را به صورت کامل غربالگری کنند در صورتی که وزارت بهداشت اجازه دهد و مشکلی وجود نداشته باشد مجوز حرکت صادر می‌شود.

* در صورتی که مراجع ذیصلاح و یا نمایندگان وزارت بهداشت مجوز را ندهند اجازه حرکت و اتوبوس ها را نخواهیم داد.

* دسترسی نداشتن به محلول‌ها و با قیمت‌های مناسب یکی از اصلی‌ترین مشکلات در حوزه‌های حمل و نقلی در این ایام به شمار‌ می‌رود و از دستگاه‌های در خواست‌ می‌کنیم که محلول‌های استاندارد و قیمت مناسب را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه دهند.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه