شمانیوز

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا آخرین آمار مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم : دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار کرونا اظهار کرد: ظرف روز گذشته تا این لحظه 586 مورد جدید ابتلا گزارش شده است که البته کم بودن آمار امروز به‌معنای کاهش شیوع نیست بلکه به‌دلیل افزایش تعداد آزمایشگاه‌های تشخیصی و کاهش تأخیر در اعلام نتایج این آزمایش‌ها است.

وی افزود: کل موارد تشخیص قطعی ابتلا به کووید19 به 2922 نفر رسیده است و از این میان، تنها در تهران، 253 مورد گزارش شده است.

وی ادامه داد: 35 مورد گیلان، 9 مورد مازندران، سمنان 8 مورد، گلستان 9 مورد، آذربایجان شرقی 9 مورد جدید، کردستان 4 مورد، کرمانشاه 15 مورد، ایلام 7 مورد، لرستان 5 مورد، خوزستان 27 مورد، فارس 14 مورد، زنجان 6 مورد، مرکزی 8 مورد، قزوین 25 مورد، البرز 19 مورد، قم 101 نفر و چهارمحال بختیاری و خراسان شمالی یک مورد، کرمان 14 مورد، سیستان و بلوچستان 8 مورد، خراسان رضوی 8 مورد جدید، تعداد جدید مبتلایان را شامل می‌شوند.

جهانپور تصریح کرد: در برخی از استان‌ها میزان ورودی به بیمارستانها و میزان ترخیص با یکدیگر برابر شده است و امید است که در تمام استان‌ها شاهد این مسئله باشیم.

وی ادامه داد: 15 نفر از مبتلایان قطعی جان باختند که آمار درگذشتگان ناشی از کووید19 تا به امروز به 92 نفر رسید؛ بهبودیافتگان و ترخیص‌شدگان افزایش یافته‌اند و 552 مورد از ابتدا تا امروز ظهر بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه