شمانیوز

با گذشت حدود ۱۲ روز از شیوع ویروس کرونا در مازندران، ۱۳۰ بیمار مشکوک به کرونا بهبود یافته و از مراکز درمانی استان مرخص شدند و با تدابیر استاندار مازندران از ورود مسافران نوروزی به استان جلوگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: ویروس کرونا که حدود 14 روزی میهمان مردم کشور بوده در استان‌های شمالی ایران رشد و نمو جدی‌تری داشته است به گونه‌ای که پس از گیلان، مازندران و گلستان اکنون دارای رشد ورودی بیماران کرونایی در مراکز درمانی است.

اگر چه هفته گذشته روند افزایشی ورودی شیوع بیماری کرونا در مراکز درمانی استان را شاهد بودیم ولی با گرم شدن هوا امیدواریم شیوع این بیماری در استان فروکش کند.

از سویی انجام اقدامات ضدعفونی شهرهای استان جهت پیشگیری از شیوع و انتشار ویروس کرونا به همت شهرداری ساری و شهرداری‌های استان به تناوب انجام می‌شود. در این امر سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، سازمان مدیریت پسماند، سازمان حمل و نقل بار مسافر و سازمان سیما, منظر و فضای سبز شهری حضور مؤثر داشتند. این اقدام در روزهای مختلف و در دو بازه زمانی سه بامداد و 15 عصر به صورت روزانه انجام می‌شود.

بر این اساس استاندار مازندران و نماینده وزیر بهداشت در استان مازندران به‌صورت روزانه و لحظه‌ای آمار شیوع بیماران کرونایی را در مراکز درمانی استان رصد کرده که آمارها از روند کاهشی ورودی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان حکایت دارد.

ترخیص 130 بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی

نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری از کرونا در مازندران و گلستان از مرخص شدن 130 نفر از بیماران مشکوک به کرونا از بیمارستان‌های مازندران خبر داد.

محمد مهدی ناصحی در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا مازندران اظهار داشت: وضعیت استان مازندران نسبت به دو استان مجاور خود در مورد کنترل کرونا ویروس بهتر است و تاکنون 130 نفر از بیماران که دارای علائم تنفسی و ریوی بودند از بیمارستان‌های استان مرخص شدند.

وی با اشاره به تسهیل روند کنترل کرونا ویروس در مازندران افزود: با جدیت نظام سلامت، مجموعه مدیریتی استان و درگیری همه دستگاه‌های اجرایی استان و همچنین رعایت اصول بهداشتی مردم در هفته‌های آینده شاهد کاهش پیک ابتلا به کرونا خواهیم بود.

نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری از کرونا در مازندران ادامه داد: با تلاش مدیران اجرایی استان مازندران به‌ویژه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و استانداری روند مهار بیماری و پشتیبانی از حوزه سلامت به نحو خوبی در استان صورت گرفته است.

فوت 11 نفر بر اثر شیوع ویروس کرونا در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز شمار جان‌باختگان ناشی از شیوع ویروس کرونا را در استان را 11 نفر اعلام و با اشاره به اینکه حدود 200 نفر از افراد مشکوک به کرونا ویروس در مراکز درمانی معین استان بستری هستند گفت: تاکنون ابتلای 72 نفر به این ویروس قطعی شده است.

وی از بهبودی 130 نفر از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر پنج مرکز تحت پوشش علوم پزشکی مازندران و دو مرکز درمانی در بابل به بیماران خدمات‌دهی می‌کنند.

سید عباس موسوی با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی تصریح کرد: با توجه به اینکه در مرحله گذر قرار داریم برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس باید از سفرهای غیرضروری و حضور در اجتماعات خودداری کرد.

تعطیلی جمعه بازار سنتی جویبار

صاحب دهشت رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جویبار نیز با اشاره به ثبت جمعه بازار جویبار در فهرست میراث ناملموس ایران گفت: با توجه به توصیه‌های بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری از خطر ابتلا به بیماری، این بازار در هفته جاری نیز تعطیل خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع گفت: ادامه فعالیت این بازار در هفته‌ بعد نیز در فرمانداری شهرستان بررسی و تصمیم‌گیری خواهد شد و این امکان وجود دارد که تعطیلی جمعه‌بازار ادامه داشته باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان جویبار گفت: بر اساس مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان و با همراهی سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران، از فعالیت تأسیسات گردشگری در این شهرستان به‌صورت موقت جلوگیری شده و با همکاری دستگاه اجرای، نظارت مستمر صورت می‌پذیرد.

کاهش قابل توجه تردد در جاده‌های مازندران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران نیز گفت: با توجه به انتشار ویروس کرونا و رعایت پرهیز از سفرهای غیرضروری توسط کاربران جاده‌ای، تردد مسافران ورودی به این استان کاهش قابل توجهی نسبت به هفته گذشته داشته است.

عباس‌علی نجفی افزود: محورهای ارتباطی مازندران به‌دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی آسیای میانه و مسیر تهران _ مشهد به‌ویژه ظرفیت‌های گردشگری و مواهب طبیعی به مورد در ایام تعطیلات از پرترافیک‌ترین راه‌های کشور محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از زمان انتشار ویروس کرونا در کشور و اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه پرهیز از سفرهای غیرضروری و رعایت نکات بهداشتی، تردد و حجم ترافیک در جاده‌های پر نقش و نگار مازندران از چهارم اسفندماه تا به امروز کاهش قابل توجهی داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران ضمن اشاره به اینکه آمار منتشره از سامانه‌های هوشمند تردد شمار منصوبه در جاده‌های این استان برداشت شده است عنوان کرد: آمار تردد از مبادی ورودی شش‌گانه استان ثبت و درج می‌شود.

ممنوعیت پذیرایی از مسافران نوروزی در مازندران

احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران نیز گفت: با احترام به تمامی میهمانی که قصد سفر به استان سرسبز مازندران را داشتند متاسفانه با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور امسال مازندران پذیرای هیچ مسافری در ایام نوروز نخواهد بود.

وی ادامه داد: مراکز رفاهی و اقامتی وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی در این ایام، سوئیت و ویلا در اختیار هیچ کس قرار نخواهند داد. حضور چادر‌خواب‌ها در اماکن عمومی و معابر نیز ممنوع است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه گیت‌های تب‌سنجی در ورودی‌های استان تاثیر مثبت و رضایت‌بخشی داشت، تصریح کرد: از ظرفیت دورکاری برای کاهش نیروها در ادارات استفاده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه