شمانیوز

سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران طی عصر امروز خبر داد و اعلام کرد: فردا گستره بارش شمال غرب و غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس و مرکز را در برمی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران طی عصر امروز خبر داد و اعلام کرد: فردا گستره بارش شمال غرب و غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس و مرکز را در برمی‌گیرد.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در بیشتر مناطق کشور جو آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. همچنین با توجه به پایداری و سکون نسبی جو کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان امروز و در جنوب خوزستان در بعدازظهر وزش باد شدید روی می‌دهد که در برخی ساعات باعث خیزش گردوخاک در بعضی مناطق می‌شود. از اواخر امروز با ورود سامانه بارشی، بارش خفیف برف و باران در مناطقی از شمال غر و غرب آغاز می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا شنبه گستره بارش علاوه بر شمال غرب و غرب، مناطقی از دامنه‌های مرکزی زاگرس و مرکز را در برمی‌گیرد.

روز یکشنبه نیز در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و از بعدازظهر در ارتفاعات جنوب شرق بارش پراکنده روی می‌دهد. سامانه بارشی دوشنبه در بخش‌هایی از جنوب شرق موجب رگبار پراکنده باران گاهی با رعدوبرق می‌شود و از اواخر وقت از کشور خارج می‌شود.

از روز دوشنبه و طی روز سه شنبه با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در شمال غرب، غرب و سواحل شمالی بین 4 تا 6 درجه کاهش می‌یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه