شمانیوز

یک اپیدمیولوژیست و عضو ستاد مدیریت کرونا با اشاره به اینکه سرعت انتشار بیماری کرونا در کشورمان کمتر شده است، گفت: خوشبختانه شاهد کاهش کشندگی بیماری کرونا هستیم.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم : دکتر حمید سوری با بیان اینکه سرعت انتشار بیماری کرونا در کشور کمتر شده است، اظهار کرد: به‌طور مثال اگر به طور متوسط یک بیمار 3 نفر را مبتلا می کرد، اکنون این ابتلا به کمتر از 3 نفر رسیده به این معنی است که سرعت انتشار بیماری، کمتر شده است.

وی ادامه داد: البته سرعت پیش روندگی بیماری تا حدی افزایشی است و پس از مدتی به حد ثابت می‌رسد و سپس فروکش می‌کند.

این اپیدمیولوژیست با اشاره به اینکه سرعت برای رسیدن به حد ثابت بیماری کرونا افزایش یافته است، گفت: این موضوع نشان می‌دهد که مداخلات انجام گرفته، موثر بوده است.

سوری ادامه داد: شاخص‌ها نشان می‌دهد که سرعت برای رسیدن به حد ثابت بیماری بیشتر شده و زودتر از زمان پیش‌بینی شده به آن می‌رسیم؛ اگر این روند ادامه یابد قطعاً با عدم حضور در تجمعات، کنترل سفرها، خودداری از تماس‌ها و بیماریابی درست، می‌توان زودتر به حد ثابت بیماری رسید.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شد که روند افزایشی تا اردیبهشت ماه سال آینده ادامه داشته باشد اما احتمالا تا هفته اول فروردین ماه به حد ثابت خواهیم رسید.

عضو ستاد مدیریت کرونا به اجرایی شدن طرح بیماریابی اشاره کرد و گفت: با اجرایی شدن این طرح احتمال دارد حتی زودتر به حد ثابت برسیم و بعد از آن اپیدمی بیماری رو به خاموشی می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه کشندگی بیماری کرونا به مرور زمان کاهش می‌یابد و ویروس ضعیف می شود، گفت: خوشبختانه شاهد کاهش کشندگی بیماری کرونا هستیم.

سوری گفت: میزان کشندگی ویروس کرونا در حال کاهش است و از 3.6 درصد به حدود بیش از 2 درصد رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه