شمانیوز

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه به هیچ وجه پذیرای مسافران نوروزی در استان نیستیم و تسهیلاتی ایجاد نخواهیم نکرد، گفت: مراکز تفریحی را می‌بندیم و مراکز اقامتی پذیرش نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز  و به نقل از مهر :  سید موسی خادمی شامگاه جمعه در سخنانی با بیان اینکه متأسفانه ویروس کرونا در کل کشور دیده شده و در استان ما هم به دلیل اینکه محل عبور هستیم و در کریدور شمال به جنوب است و جزو استان‌هایی هستیم که تعداد زیادی مهاجر در دیگر استان‌ها داریم، آلودگی به این ویروس در لرستان هم مشاهده شد، اظهار داشت: در استان‌های اطراف ما هم آلودگی بالا بوده به ویژه استان مرکزی که ارتباط نزدیکی با ما دارد.

وضعیت در لرستان به شکلی است که تعداد مبتلایان بالا است و ممکن است این فرآیند هم ادامه داشته باشد

وی با بیان اینکه الان وضعیت به شکلی است که تعداد مبتلایان بالا است و ممکن است این فرآیند هم ادامه داشته باشد، تصریح کرد: به لحاظ پیشگیری و اینکه می‌توانیم کارهایی انجام دهیم که سرعت انتشار ویروس را کاهش دهیم، کار ساده است. اگر جابجایی آدم‌ها کمتر شود و موازین بهداشتی رعایت شود چرخه انتقال ویروس قطع می‌شود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه کرونا نسبت به سایر ویروس‌ها قدرت انتقال بالاتری دارد و یک نفر تعداد بیشتری از افراد را می‌تواند گرفتار کند، افزود: این ویروس ضمن اینکه خطرناک بودن و امکان کشندگی آن کمتر است اما مهم‌ترین قدرت آن، انتشار سریع و بالای آن است. بهترین راه برای پیشگیری از این شیوع در خانه ماندن و عدم تشکیل اجتماعات است.

خادمی با اشاره به اینکه مردم سعی کنند این روزها از خانه خود بیرون نیایند جز برای کارهای ضروری، گفت: هیچ دلیلی ندارد الان مراسم عروسی یا مراسم ختم آن چنانی داشته باشیم، سعی کنیم به هیچ وجه در تجمعات شرکت نکنیم و دیگران را هم دعوت نکنیم.

کادرهای اداری و آموزشی مراکز تعطیل شده حق مسافرت نرفتن را ندارند

وی با بیان اینکه مردم برای قبوض آب، برق، تلفن و کارهای بانکی، مالیاتی و شهرداری می‌توانند از طریق سامانه‌های الکترونیک اقدام کنند و از خانه خارج نشوند، تصریح کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا دانشگاه‌ها و مدارس را هم تعطیل کرده است، اما این تعطیلی به این معنا نیست که فرصتی پیدا شده به مسافرت برویم، این قابل قبول نیست، تعطیلی برای این است که افراد راحت تر در خانه بمانند و از شیوع بیماری پیشگیری شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: امروز هم بخشنامه داده ایم که حتی کادرهای اداری و آموزشی این مراکز تعطیل شده نیز حق اینکه از استان بیرون بروند را ندارند و حراست‌ها باید نظارت کنند که افراد به مسافرت نروند.

خادمی یادآور شد: ممکن است در روزهای آینده برخی ادارات را تعطیل کنیم، این تعطیلی به معنای خانه نشینی افراد است نه خروج از استان و مسافرت.

افراد باید بدانند که مراکز تفریحی را می‌بندیم و مراکز اقامتی پذیرش نخواهند داشت

وی با بیان اینکه امروز نیز مصوب کردیم که به هیچ وجه ما پذیرای مسافران نوروزی در استان نیستیم و تسهیلاتی ایجاد نخواهیم نکرد، تصریح کرد: شهرداری‌ها آموزش و پرورش، هتل داران، میراث فرهنگی و… تسهیلاتی برای پذیرایی از مسافران ایجاد نمی‌کنند و افراد باید بدانند که مراکز تفریحی را می‌بندیم و مراکز اقامتی پذیرش نخواهند داشت.

استاندار لرستان افزود: لرستان استان گردشگر پذیری است و در مسیر عبور هم هستیم و اگر رعایت نکنیم کار سخت می‌شود.

خادمی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از جمعیت ما مهاجر هستند، یا در استان‌هایی هستند که آلوده‌تر هستند و اگر در ایام نوروزی به استان برگردند استان را آلوده می‌کنند، اگر هم از استان پاک‌تر به لرستان بیایند برای خود مشکل ایجاد می‌کنند، اظهار داشت: خواهش ما این است افراد به هیچ وجه در ایام نوروز به استان نیایند.

کارمندان دچار بیماری خاص، زنان باردار، کارکنانی که علائم ابتلای به ویروس دارند سرکار نیایند

وی در خصوص بازگشت ساعات کاری در ادارات لرستان گفت: ما تابع ستاد ملی هستیم، ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز اعلام کرده که شرایط ادارات به حالت عادی برگردد؛ لذا از فردا ادارات به صورت عادی کار خود را شروع می‌کنند.

استاندار لرستان که در گفتگوی خبری سخن می‌گفت، یادآور شد: تنها اقشار کارمندان آسیب پذیر، کسانی که مریضی خاص دارند، زنان باردار، افرادی که علائم سرماخوردگی و ابتلای به ویروس را دارند نیاز نیست بیایند، به این افراد مرخصی داده می‌شود و نیاز به حضور در محل کار نیست.

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied