شمانیوز

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه مسافران در محورهای مواصلاتی کشور بازگشت داده خواهند شد، گفت: در حال حاضر تهران به نوعی به کانون بیماری کرونا تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز  و به نقل از ایسنا : دکتر کیانوش جهانپور با اشاره به این که از صبح امروز ترافیک سنگینی در مسیرهای شمالی کشور برقرار شده است، اظهار کرد: متأسفانه با وجود همه هشدارها و مشکلات موجود، هموطنان پس از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها سفر می‌کنند که این می‌تواند طی روزهای آینده برای خود مسافران و حتی استان‌های مقصد مشکلاتی را ایجاد کند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر استان‌های مختلف کشور توانایی پذیرش مسافر را ندارند و مسافران در مبادی ورودی استان‌ها بازگشت داده می‌شوند مگر سفرهای ضروری و خودروهایی که بومی استان‌ها باشند. همچنین در مبادی ورودی استان‌ها غربالگری انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا افزود: کاهش ساعات کاری ادارت نیز با هماهنگی استانداران و با تایید رئیس جمهور انجام خواهد شد. ترافیک در محورهای کشور نشان می‌دهد که با تعطیلی مدارس و ادارات ممکن است درخواست سفر بیشتر شود که برای استان‌های گردشگر پذیر مشکل ایجاد می‌کنند. ممکن است ما به دلایل فرهنگی در کشور خود نتوانیم نسخه‌ای مانند سایر کشورها برای مقابله با کرونا بپیچیم.

جهانپور درباره آخرین آمار ویروس کرونا اظهار کرد: امروز ۱۲۳۴ مورد قطعی به آمار مبتلایان به کرونا افزوده شده است البته باید این را در نظر گرفت که ۲۵ نظام آزمایشگاهی در رابطه با تشخیص ویروس فعال شده‌اند که این می‌تواند در آمار تاثیر گذار باشد.  

وی با اشاره به این که تایید ۱۲۳۴ مورد از دیروز تا امروز به نوعی رکورد محسوب می‌شود تصریح کرد: در حال حاضر ۴۷۴۷ مورد قطعی شناسایی شدند همچنین در استان تهران ۱۴۱۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا تاکنون شناسایی شده است و این نشان می‌دهد که تهران به نوعی تبدیل به کانون بیماری کرونا شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه