شمانیوز

ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا یزد اعلام کرد به‌دلیل وضعیت بحرانی یزد این استان از پذیرش مسافران معذور است و هموطنان یزد را برای سفر‌های خود انتخاب نکنند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فرارو : ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع همه هموطنان و همشهریان یزدی مقیم سایر استان‌ها می‌رساند بنا به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا به دلیل وضعیت بحرانی استان یزد در شیوع بیماری کرونا و نگرانی مدیران استان از تشدید این وضعیت، استان یزد با اعلام شرایط اضطراری از پذیرایی، اسکان و اقامت مسافران معذور است.

همه اماکن تاریخی، موزه‌ها، اماکن گردشی تعطیل هستند، مراکز اقامتی، هتل‌ها، مهمانسراها، مهمانپذیر‌ها و کمپ‌های گردشگری از پذیرش مسافران معذور هستند و امکان اقامت در بوم‌گردی‌های سنتی و خانه‌های مسافر نیز مقدور نیست.

درخواست می‌شود هموطنان عزیز به هیچ وجه استان یزد را به‌عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند و در مبادی ورودی استان نیز تیم‌های بهداشتی و غربالگری مستقر هستند و از ورود مسافرانی که کوچک‌ترین علائم بیماری داشته باشند جلوگیری می‌شود.

همچنین به پلیس راه استان دستور داده شده است محدودیت‌های ترددی در مسیر‌های ورودی به استان اعمال نماید.

مردم استان و شهر میراث جهانی یزد که از دیرباز به مهمان‌نوازی شهره بوده‌اند، پس از کنترل این بیماری در فصل تابستان با آغوش باز پذیرای گردشگران و هم‌وطنان عزیز هستند.

‌امیدواریم با ماندن در منازل که در حال حاضر امن‌ترین مکان به شمار می‌آیند به قطع زنجیره شیوع بیماری کمک کنیم و با همدلی و عزم ملی کرونا را شکست دهیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه