شمانیوز

راه اندازی آزمایشگاه‌ها، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، تجهیز سوله‌ها و اختصاص تخت‌های بیمارستانی و ... گوشه ای از اقداماتی بوده که برای مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز وبه نقل از تسنیم :  این روزها همه جا صحبت از ویروس کروناست و اخبار ضد و نقیض و بی‌اساسی در شبکه های اجتماعی فوروارد می‌شود.

این مسئله هیجان کاذبی را به جامعه تزریق می‌کند؛ این در حالی است که خطر ویروس کرونا به اندازه‌ای که در برخی از شبکه های اجتماعی تبلیغ می‌شود، نیست؛ بهترین راه مقابله با این ویروس، پیشگیری است از طرفی مسئولان مربوطه نیز تمام تلاش خود را برای کنترل و سر و سامان دادن اوضاع به کار گرفته اند؛

در ادامه به برخی از مهم‌ترین اقداماتی که تا به امروز برای مقابله با کرونا صورت گرفته، اشاره می‌کنیم:

وزارت بهداشت تاکنون بیش از 30 آزمایشگاه برای تشخیص کرونا راه‌اندازی کرده است و  در آینده این تعداد به بیش از 100 آزمایشگاه خواهد رسید.

 

ویروس کرونا , وزارت بهداشت , شرکت های دانش بنیان , بیمارستان ,

 

در هفته گذشته‌ مراکز دارویی ــ بهداشتی بیش از 300 هزار لیتر از انواع مواد ضدعفونی کننده‌ را طبق دستورالعمل وزارت بهداشت‌ در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز عمومی قرار دادند؛ همچنین مراکز توزیع دارویی‌ "شستا" در ایام نوروز نیز به ارائه خدمت مشغول‌اند.

                                                                                               

ویروس کرونا , وزارت بهداشت , شرکت های دانش بنیان , بیمارستان ,

با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور در صندوق نوآوری و شکوفایی تصمیم گرفته شد تا این صندوق با استفاده از ابزارها، تسهیلات و خدمات در اسرع وقت و خارج از روال معمول اداری از شرکت‌های دانش بنیان که به هر ترتیب می‌توانند در مدیریت و کنترل بیماری کمک کنند، حمایت به عمل بیاورد.

                                                                                                    

ویروس کرونا , وزارت بهداشت , شرکت های دانش بنیان , بیمارستان ,

 

در سطح شهر تهران 110 سوله بحران وجود دارد که این سوله‌ها غالباً در پارک‌ها هستند و برای شرایط زلزله و سیل پیش‌بینی شده‌اند با توجه به اینکه در حال حاضر کشور در شرایط ویژه قرار دارد، به گفته عضو شورای شهر تهران 8 سوله بحران در کل تهران با پراکندگی مناسب برای این منظور در نظر گرفته شده و تاکنون سه سوله تجهیز شده و 200 تخت در آن مستقر شده‌اند، به سرعت 5 سوله دیگر تجهیز خواهند شد و برنامه‌ریزی شده که در مجموع این 8 سوله به 600 تخت بیمارستانی و تجهیزات لازم مجهز شود.

سپاه پاسداران 100 تخت را در بیمارستان رازی گیلان به بیماران کرونا  اختصاص داد و روند احداث بیمارستان صحرایی در لاکان توسط سپاه پاسداران و ارتش آغاز شده است.

                                                                                                   

ویروس کرونا , وزارت بهداشت , شرکت های دانش بنیان , بیمارستان ,

                       

فناوران جوان اردبیلی کابینی را طراحی کردند که این کابین در ورودی ادارات، واحدهای عمومی و کارخانجات قرار می‌گیرد و به این وسیله افراد بعد از ضدعفونی به محیط کار وارد شوند، آزمایش این کابین در خصوص ضدعفونی باکتری نتیجه بخش بوده و دیگر آزمایشات لازم برای سایر نکات نیز انجام می‌شود.

                                                                                                    

ویروس کرونا , وزارت بهداشت , شرکت های دانش بنیان , بیمارستان ,

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه