شمانیوز

نظام پرستاری شرق استان گیلان ایران امروز شنبه اعلام کرد:علی شیخ مرادی که قبلا سوپروایزر بیمارستان امام خمینی محلات بود و این روزها در بیمارستان قائم رشت کار می‌کرد، سومین پرستار در گیلان و چهارمین پرستار ایرانی بود که بر اثر این بیمار فوت کرده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز : گفتنی است در استان گیلان 3 پزشک متخصص نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

 

;v_kh

 
همزمان با انتشار گزارش‌ها درباره افزایش تعداد پزشکان و پرستاران فوت شده بر اثر ویروس کرونا، اعلام شد که ۴۱ درصد از افراد مبتلا به کرونا در کرمان کادر پزشکی هستند.

همزمان با انتشار گزارش‌ها درباره افزایش تعداد پزشکان و پرستاران فوت شده بر اثر ویروس کرونا، اعلام شد که ۴۱ درصد از افراد مبتلا به کرونا در کرمان کادر پزشکی هستند.

روز شنبه ۱۷ اسفند خبرگزاری ایلنا خبر داد که محمدعلی ربیعی، پزشک عمومی شهرستان شفت استان گیلان، به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده است.

بر اساس این گزارش، آقای ربیعی در بیمارستان مسیح دانشوری تهران بستری بود.

پیش از این نیز پنج پزشک و چهار پرستار فوت کرده بودند.

سیامک دیوشلی پزشک بیمارستان بندر انزلی، حمید لطفی جراح استخوان و مفاصل در صومعه سرا، مصطفی صمدی پزشک عمومی در بابل و رضا کوچکی نیا، رئیس مرکز بهداشت شماره یک آستانه این چهار پزشک هستند و پرستارها هم علی شیخ مرادی پرستار بیمارستان قائم رشت، غلامرضا وثوقی کیا پرستار بیمارستان‌های پورسینا و آریای رشت و رامین عزیزی‌فر، پرستار بیمارستان بهارلو تهران که بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

همچنین به گزارش وب‌سایت زیتون، فرید نیرویی، پزشک عمومی در بابل نیز فوت کرده است.

نرجس خانعلی‌زاده، پرستار ۲۵ ساله بیمارستان میلاد لاهیجان، اولین پرستاری بود که خبر درگذشتش بر اثر ابتلا به کرونا منتشر شد.

مچنین تعدادی دیگر از پزشکان و پرستاران از جمله جواد خدادادی، رییس بیمارستان کامکار و محمدرضا قدیر، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.

در همین حال مهدی حسینی نژاد،رئیس سازمان صنعت و معدن استان کرمان، گفت که ۴۱ درصد از افراد مبتلا به کرونا در این استان از خود کادر پزشکی هستند.

در روزهای گذشته تامین تجهیزات پزشکی برای کادر درمانی به یک مشکل عمده در چندین شهر تبدیل شده است. در برخی استان‌ها مردم و افراد نیکوکار به کمک دولت رفته‌اند این اقلام را تامین کنند.

در همین راستا، محمدرضا پورابراهیمی، نماینده کرمان خبر داد که ۲۰۰ هزار ماسک و ۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده «از طریق خیرین» تامین شده و قرار است تا اواسط هفته‌ جاری در کرمان توزیع شود.

همچنین نظام پرستاری شرق گیلان با اعلام نیازهای فوری و ضروری از جمله ماسک، لباس و تجهیزات حفاظتی در بیمارستان های شرق گیلان، از مردم و خیرین خواست که به کمک کادرهای درمانی بشتابند

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه