شمانیوز

مقامات قضایی با اعطای مرخصی به هنگامه شهیدی در قبال تودیع وثیقه موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایرنا : مصطفی ترک‌همدانی وکیل مدافع هنگامه شهیدی روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: مقامات قضایی پذیرفته اند موکلم در قبال وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی به مرخصی آید.

این وکیل دادگستری ابراز امیدواری کرد موکلش در صورت تودیع وثیقه طی روزهای آینده آزاد شود.

سال ۹۵ هنگامه شهیدی به اتهام «ارتباط با کانال خبری آمدنیوز» دستگیر و پس از ۶ ماه بازداشت موقت، با قرار وثیقه آزاد شد.

شهیدی پس از آزادی از زندان در یادداشتی در فضای مجازی که اسفند سال ۹۷ منتشر شد، اعلام کرد: اینجانب «هنگامه شهیدی» هر گونه ارتباط خود را با کانال خبری آمدنیوز تکذیب و با قاطعیت از این رسانه اعلام برائت می‌کنم.

پس از گذشت مدتی، شهیدی به خاطر اظهاراتش علیه مسئولان قضایی، مجدد تحت تعقیب قرار گرفت. پنجم تیر امسال دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای از دستگیری هنگامه شهیدی در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: این متهم که تحت تعقیب قضایی بوده، توسط مأموران پلیس در حالی که از ماسک برای مخفی ماندن از دید مأموران استفاده می‌کرده، دستگیر و به زندان معرفی شده است.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان وقت تهران دهم تیر امسال از صدور کیفرخواست پرونده هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد.

بر اساس آنچه پیشتر مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع هنگامه شهیدی گفته، افترا، نشر اکاذیب، توهین، فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی عناوین اتهامی شهیدی است.

در نهایت پرونده شهیدی برای رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی ارجاع و دادگاه پس از برگزاری جلسه محاکمه، متهم را به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس و دو سال محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب و فعالیت های مجازی و مطبوعاتی همچنین ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرد.

این حکم عیناً در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

مصطفی ترک همدانی وکیل هنگامه شهیدی ضمن تأیید مرخصی موکل خود گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و شیوع بیماری کرونا، موکل بنده حدود یک ساعت پیش به مرخصی آمد.

وی افزود: هنگامه شهیدی تا ۱۷ فروردین ماه در مرخصی خواهد بود.

ترک همدانی تصریح کرد: امیدوار هستیم که با توجه به شرایط کشور مرخصی تمام زندانیان تمدید شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه