شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

کرونا ۷۰ هزار زندانی را راهی خانه کرد

رئیس سازمان زندان‎های کشور گفت: حدود ۷۰ هزار نفر از زندانیان سراسر کشور در اجرای بخشنامه رئیس قوه قضاییه برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا و تأمین سلامت زندانیان مرخص شدند. با توجه به تمهیدات صورت‎گرفته در ماه گذشته در سطح زندان‎ها، شرایط بهداشتی زندانیان تحت کنترل کامل قرار گرفته است.

divider1

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، به ارائه تازه‌ترین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در کشور پرداخت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

به دیوارلیسان اجازه تخریب دین را ندهید

الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خواستار رسیدگی فوری ریاست جمهوری به وضعیت بحرانی استان گیلان و شهر رشت شد و نوشت: پرسش اول که ذهن افکار عمومی را به خود مشغول کرده این است که آیا متولیان امر در ارائه اخبار و زمان دقیق اطلاع آن‌ها از ورود این بیماری به قم صادق بوده اند یا خیر؟ اگر متوجه این بلیه شده بودند چرا شهر قم را قرنطینه نکرده و اقدامات احتیاطی و کنترل کننده را با تاخیر آغاز کردند؟ چرا به کاسه لیسان و متحجران و دیوار لیسان اجازه مانور و تخریب چهره دین و حکومت دینی داده شد؟ فریده اولادقباد نیز در گفتگویی گفت: سیاری از کارگران و کارمندان سلامتشان در معرض خطر است، چه نهادی پاسخگوی آن‌ها خواهد بود؟ همچنین این سوال وجود دارد که آیا برای ضدعفونی کردن محل کار کارمندان و کارگران که می‌تواند آلودگی زیادی داشته باشد فکری شده است؟

divider1

خلوت‌ترین روز تهران طی ۱۲ سال گذشته

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: 18 اسفند ، عنوان خلوت‌ترین روز پایتخت طی 12 سال گذشته را به خود اختصاص داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

اصلاح‌طلبان منتظر اختلاف بین اصولگرایان نیستند

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: مجلس یازدهم یکدست و یک‌رای نیست، چون اختلافاتی میان اصولگرایان وجود دارد، شاید به شکل تاکتیکی در موردی خاص وحدت داشته باشند، ولی در عمل دو نگرش درون آن‌ها وجود دارد. امیدوارم نمایندگان مجلس یازدهم بتوانند به وحدت برسند، زیرا ما منتظر اختلاف بین آن‌ها نیستیم و همیشه امیدوار بوده و هستیم که سیاسیون با هم وحدت داشته باشند و کشور را نجات دهند. در اواخر دولت نهم در آستانه جنگ بودیم، لطف خدا و تدبیر مسئولان این خطر را دور کرد، زیرا مردم شخصی مثل آقای روحانی را انتخاب کردند. /ایرنا

divider1

دو پزشک گیلانی در راه مبارزه با کرونا جان فدا کردند

رئیس اسبق انجمن پزشکان عمومی رشت و یک پزشک اهل شهرستان شفت در راه خدمت و مداوای بیماران کرونایی جان خود را از دست دادند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

آیا کارمندان و کارگران رویین تن نیستند

فریده اولادقباد در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: چرا تصمیمات چندگانه درباره ساعت کاری ادارات گرفته می‌شود؟ مگر بنا بر مصوبه ستاد مقابله با کرونا که هدف اصلی آن پیشگیری و کنترل این بیماری و صیانت از جان افراد است برای کاهش ساعت اداری تصمیم گرفته نشده بود، پس چرا این کاهش ساعت کاری برای کارگران و کارمندان اجرایی نشد؟ این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: آیا کارمندان و کارگران رویین تن هستند؟ مگر این امکان وجود ندارد که این افراد برای خانواده‌هایشان ناقل ویروس شوند؟ درخواست ما این است در مواردی که امکان دورکاری و یا شیفتی شدن ادارات هست این کار انجام شود و در غیر این صورت نسبت به کاهش ساعت کاری ادارات اقدام شود. این نماینده مجلس ادامه داد: بسیاری از کارگران و کارمندان سلامتشان در معرض خطر است، چه نهادی پاسخگوی آن‌ها خواهد بود؟ همچنین این سوال وجود دارد که آیا برای ضدعفونی کردن محل کار کارمندان و کارگران که می‌تواند آلودگی زیادی داشته باشد فکری شده است؟

divider1

آخرین اخبار کرونا دوشنبه 19 اسفند

جهت اطلاع از آخرین اخبار در خصوص ویروس کرونا این بسته خبری را مشاهده کنید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

داروی موسوم به امام کاظم و روغن بنفشه فاقد مبنای علمی است

دکتر سعید اسکندری رییس انجمن طب سنتی خراسان رضوی گفت: اخیرا موادی با نام‌های "امام کاظم و روغن بنفشه" از سوی برخی افراد فاقدتخصص علمی و حتی منع شده از دخالت در امور طبابت، به عنوان داروی پیشگیری از بیماری کرونا تجویز شده که از اساس فاقد بنیان علمی بوده و بی‌تاثیر در این زمینه است. این مواد ادعایی در حالی بین مردم تبلیغ و توزیع می‌شود که به هیچ‌وجه فرایند علمی آکادمیک مورد پذیرش مجامع تخصصی داروسازی، پزشکی و حداقل استاندارد‌های دارویی را نیز طی نکرده‌اند. یکی از افرادی که هم‌اینک در این حوزه ادعا و فعالیت دارد، پیش از این‌ها از سوی مراجع قضایی از هر اقدام طبی و تجویزی در حوزه درمان منع شده است. / ایرنا

divider1

زمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه

آخرین مرحله یارانه نقدی در سال ۹۸ فردا شب به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

تلگرام و توییتر هر چه سریعتر رفع فیلتر شوند

پروانه سلحشوری، نماینده مجلس گفت: صداوسیما بجای آنکه به مردم بگوید از تجمع خودداری کنند و در خانه بمانند، باافتخار صف تب گرفتن را نشان می‌دهد. این صف رای‌گیری نیست که با غرور نشان دهید. این صف مرگ است. ضروریست جهت افزایش آگاهی مردم در پیشگیری و مقابله با این بیماری، تلگرام و توییتر هر چه سریعتر رفع فیلتر شوند.

divider1

عصر جدید ۱۸ اسفند | اجرای گروه تکاوارن در عصر جدید + فیلم

گروه تکاوران البرز گروهی متشکل از ورزشکاران کرجی است که با نمایش فوق‌العاده تکواندو همه را در قسمت دوم فصل دوم برنامه عصر جدید مبهوت کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

فروش وایتکس به جای الکل طبی

وزارت بهداشت اعلام کرد: گزارش‌هایی نگران کننده مبنی بر مصرف خوراکی الکل با هدف جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس دریافت می‌شود امری که موجب به مخاطره افتادن سلامتی افراد مصرف کننده شده است. متاسفانه در این روز‌ها این برداشت غلط، منجر به افزایش مراجعه شمار زیادی از بیماران مسموم به الکل به مراکز بیمارستانی شده و موارد متعددی از عوارض مسمومیت ناشی از مصرف الکل از جمله کوری، الزام به دیالیز و موارد منجر به مرگ گزارش شده است. نیاز‌ها و نگرانی‌های آحاد مردم در تقاضای روزافزون محلول‌های ضد عفونی کننده منجر به سوءاستفاده عده‌ای سودجو و فرصت طلب شده است که با اضافه کردن سفیدکننده (وایتکس) به الکل‌های صنعتی رنگی، محلولی بی رنگ را به عنوان الکل طبی (بی‌رنگ) به بازار عرضه می‌کنند که فاقد نشان اخطار رنگی بوده و و موجب افزایش درصد موارد مسمومیت‌ها شده است.

divider1

شفر استقلال را نقره داغ کرد

جریمه ۵۵۰ هزار دلاری در پی شکایت وینفرد شفر از باشگاه استقلال توسط فیفا صادر شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

جزئیات جلسه فوق العاده مجلس درباره کرونا

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه فوق‌العاده مجلس پیرو مقابله با کرونا گفت: بیشترین پیشنهادات در این جلسه معطوف به ناکافی بودن اختیارات وزیر بهداشت و درمان در مدیریت صحنه مقابله با کرونا بود. اسدالله عباسی گفت: جلسه فوق‌العاده اعضای کمسیون بهداشت و درمان و سایر نمایندگان، پیرو شناسایی راه‌های مقابله با ویروس کرونا پیش از ظهر امروز و به ریاست علی لاریجانی در صحن مجلس برگزار شد. وی افزود: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علیرضا زالی، رئیس قرارگاه مقابله با کرونا در استان تهران در این جلسه حضور داشتند. این نماینده مجلس اظهارداشت: وزیر بهداشت در این جلسه درباره وضعیت داروی بیماران کرونایی و همچنین سایر امکانات لازم مباحثی را مطرح کرد و همچنین برخی از نمایندگان هم گزارشی از وضعیت موجود در استان‌های خود ارائه دادند. عباسی بیان داشت: پیرو بحث‌هایی که صورت گرفت مقرر شد برای دو استان گیلان و قم فکری اساسی شود. وی گفت: همچنین بیشترین پیشنهادات در این جلسه معطوف به ناکافی بودن اختیارات وزیر بهداشت و درمان در مدیریت صحنه بود و عنوان شد که برخی از دستگاه‌ها همکاری لازم را با وزیر بهداشت و درمان ندارند و می‌بایست اختیارات وزیر بیشتر شود تا از همه ظرفیت‌های موجود استفاده شود. عباسی تصریح کرد: همچنین در این جلسه درباره قرنطینه دو استان قم و گیلان مباحثی مطرح شد که البته باید گفت: این مسئله در اختیارات وزیر بهداشت نیست. همچنین در این جلسه مقرر شد تا آقای لاریجانی با سران قوا مذاکراتی داشته و پیرو این جلسه، سران قوا از اختیارات خود استفاده کرده و دو استان قم و گیلان را در حال ویژه قرار دهند تا این ویروس بیشتر از این‌ها فراگیر نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه