شمانیوز

دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا گفت:روز شنبه در باره چگونگی برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و کنکور سراسری تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم: دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا گفت:روز شنبه در باره چگونگی برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و کنکور سراسری تصمیم‌گیری می‌شود.

مهرزاد حمیدی در سومین گردهمایی شورای معاونین با مدیران کل استان‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ اظهار کرد: دبیرخانه ستاد فعال است و به همت همکاران استانی، به طور روزانه گزارش‌هایی که از استان‌ها دریافت می‌شود را به اطلاع وزیر آموزش و پرورش می‌رساند و بازخورد این گزارش‌ها نیز به استان‌ها ارجاع خواهد شد.

حمیدی ادامه داد: همت و تلاش همکاران استانی باعث ایجاد جریانی مستمر در آموزش کشور شده است و در اعضای جامعه این حس را به وجود آورده‌ایم که آموزش و پرورش با تمام ظرفیت و امکانات وارد این مساله شده و این قابل تقدیر است.

 

منتظر پیشنهادات برای دورکاری مدیران و معاونان مدارس هستیم

وی درخصوص اقدامات انجام شده در مورد ویروس کرونا، گفت: در جلسات قبل دستورالعمل نقش‌های کمیته‌های ستادی، استانی و منطقه‌ای را در مرحله ستاد مشخص کردیم و هم‌اکنون منتظر پیشنهادات مدیران ستادی استان در خصوص اعلام نظر در مورد نقش و وظایف مشاوران، معلمان پرورشی، معاونان، مدیران، معلمان و کادر اجرایی در راستای دورکاری آنها در دوران تعطیلات ناشی از شیوع کرونا هستیم.

 

مدارس به هیچ عنوان محل اسکان نوروزی نشوند

حمیدی با اشاره به دغدغه مدیران کل استان‌ها در خصوص ضدعفونی و گندزدایی مدارس، گفت: لازم است مسئولان استان دقت کنند که مدارس ضدعفونی شده و به هیچ عنوان برای محل اسکان نوروزی یا موارد دیگر استفاده نشود تا بتوانیم با ادامه سال تحصیلی، آموزش را مطابق قبل ادامه دهیم.

 

شنبه برای امتحانات نهایی و کنکور تصمیم می‌گیریم

وی در خصوص برگزاری امتحانات پایه دوازدهم اعلام کرد: کارگروهی با مدیریت یکی از اعضای شورای معاونان تشکیل شده است که در آن راهکارهای مختلفی جهت چگونگی برگزار شدن امتحانات نهایی، امتحانات دوازدهم و کنکور سراسری پیشنهاد و ارائه شد که به طور مشخص در این مورد در جلسه روز شنبه در ستاد مدیریت کرونا تصمیم نهایی و قابل اجرا، اخذ و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

 

مشاوره به دانش‌آموزان و خانواده‌ها درباره کرونا

حمیدی تاکید کرد: سیستم مشاوره به دانش آموزان در خصوص مسائل مربوط به پیشگیری و مقابله با این ویروس، در اکثر استان‌ها فعال شده و انتظار می‌رود سایر استان‌ها نیز این سیستم را فعال کرده و به خانواده‌هادر مورد مهارت ماندگاری در خانه و چگونگی برخورد مدام با فرزندان و حفظ آرامش خانواده مشاوره دهند.

دبیرکمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا در مورد غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها، گفت: برای غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها برنامه‌هایی را با صداوسیما هماهنگ کرده‌ایم و قرار است با همکاری 33 هزار دبیر تربیت بدنی از طریق ضبط برنامه‌های متنوع وآموزشی برای دانش آموزان در شبکه2 سیما به آموزش و الگوپردازی برای خانواده‌ها بپردازند.

حمیدی تاکید کرد: والدین باید دقت کنند که حضور مداوم دانش آموزان در خانه و عدم تحرک آنها، مساله‌ای است که باید جدی گرفته شود که مبادا فرزندانمان برای رهایی از یک بیماری، درگیر عارضه چاقی و یا اضافه وزن شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه