شمانیوز

سرپرست شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان مرودشت فارس اعلام کرد: چهار نفر در این شهرستان به دلیل مصرف الکل صنعتی (متانول) مسموم شدند و فوت کردند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایرنا: سرپرست شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان مرودشت فارس اعلام کرد: چهار نفر در این شهرستان به دلیل مصرف الکل صنعتی (متانول) مسموم شدند و فوت کردند.

دکتر مجید اکبرزاده پنجشنبه اظهار داشت: این افراد طی ۷۲ ساعت گذشته فوت کردند و در این مدت ۴۴ نفر در شهرستان مرودشت به دلیل مصرف الکل صنعتی (متانول) دچار مسمومیت شده اند.

سرپرست شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان مرودشت ادامه داد: در ۷۲ ساعت گذشته این ۴۴نفر به مرکز درمانی آموزشی شهید مطهری مرودشت مراجعه کردند که از این تعداد چهار نفر فوت کردند، یک نفر به شیراز اعزام شد، ۶ نفر مرخص شدند ، حال ۲نفر وخیم است و بقیه در این مرکز تحت مداوا و درمان هستند.

اکبرزاده اضافه کرد:مصرف خوراکی الکل باعث مصونیت از ابتلا به کرونا نمی شود؛همچنین مصرف الکل های صنعتی یا متانول بعد از جذب در بدن با تولید متابولیت های سمی خطرناک باعث آسیب شدید کبد و سلول های عصبی بدن بویژه چشم می شود و در نهایت می تواند به نابینایی و مرگ فرد منجر شود.

مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه