شمانیوز

مدیرکل دفتر مدیریت بحران شرکت مدیریت منابع آب ایران از بارش‌های بیش از حد نرمال در روزهای آخر اسفند و اوایل روزهای سال 99 خبر داد و گفت: جلسه ستاد فرماندهی سیلاب در شرکت مدیریت منابع آب ایران تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فارس : سیف الله آقابیگی با بیان اینکه در روزهای ابتدایی سال آینده طبق پیش بینی های انجام شده از سوی سازمان هواشناسی بیش از نرمال خواهد بود گفت:در صورت چنین بارشهایی احتمال وقوع سیلابی شدن رودخانه‌ها زیاد خواهد بود بنابراین جلسه ستاد فرماندهی سیلاب در شرکت مدیریت منابع آب ایران با هدف پایش مناطق مختلف از نظر منابع آبی و وضعیت رودخانه ها تشکیل شد.

وی در پاسخ به این سئوال که نتایج این جلسه در شرکت مدیریت منابع آب چه بود افزود:در این جلسه که تمام کارشناسان نیز حضور داشتند یکی از موارد مهم کنترل حجم مخازن سدها برای جلوگیری از سیلابی شدن احتمالی بود. هر چند برای این منظور تلاش خواهیم کرد که ورودی و خروجی سدها را به خوبی مدیریت کنیم.

آقا بیگی خاطر نشان کرد: وضعیت حجم مخازن سدها و رها سازی به موقع و برنامه ریزی شده مخازن سد ها برای بارش های جدید در دستور کار قرار خواهد گرفت تا بتوان به خوبی سدها را در هنگام بارش های سیل آسا مدیریت کرد.

وی با تاکید بر اینکه شناسایی نقاط بحرانی رودخانه ها و نقاط فاقد گذر آب مناسب در محدوده شهرها و روستاها نیز مورد تاکید قرار گرفت، افزود: این تصمیم ها به گونه ای گرفته شده و اجرایی خواهد شد که بتوانیم از آنها نهایت بهره را ببریم پس تمام همکاران باید برنامه های پیش بینی شده را با هماهنگی سایر دستگاه های مربوط اقدام و در سطح استان ها به مرحله اجرا درآورند.

میزان بارش فروردین ماه سال 99  بالاتر از نرمال خواهد بودو در استان های جنوب غرب و غرب و حوزه زاگرس احتمال شدت بارش ها زیاد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه