شمانیوز

فرماندار شهرستان خمین گفت: با اتخاذ تدابیر لازم در راستای آگاهی بخشی به مردم و تامین ملزومات بهداشتی، آمار مبتلایان در سراشیبی قرار گرفته و این بیماری در این شهرستان مهار شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا : احمد طهرانی اظهار کرد: با تشکیل قرارگاه پدافند زیستی شهرستان خمین از ابتدای شیوع ویروس کرونا، اقدامات پیشگیرانه و تدابیر لازم برای درمان بیماران در دستور کار مجموعه شهرستان قرار گرفت.

وی، اجرای دقیق طرح غربالگری، تب سنجی و آموزش شهروندان با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مناسب را از جمله اقدامات صورت گرفته در مهار بیماری کرونا دانست و افزود: اعمال محدودیت تردد در مبادی ورودی و خروجی شهر و اختصاص یک بخش از بیمارستان امام خمینی (ره) برای بیماران کرونایی و همچنین راه‌اندازی مرکز نقاهتگاهی برای بهبودیافتگان نسبی در اردوگاهی خارج از شهر از دیگر اقدامات صورت گرفته برای مهار کرونا بود.

فرماندار خمین افزود: مراکز بهداشتی مستقر در شهرها و روستاها نیز مکلف به مراقبت از مراجعینی شدند که نتیجه آزمایش آنان مثبت بوده است و براساس مصوبه قرارگاه پدافند زیستی مقرر شد که نسبت به ضدعفونی و گندزدایی محل سکونت مبتلایان اقدام کنند. همچنین افرادی که با مبتلایان در ارتباط بودند تحت مراقبت شدید بهداشتی قرار گرفتند.

وی به ضدعفونی و گندزدایی روزانه توسط نیروهای جهادی و خلوت کردن شهر با اعمال محدودیت‌های ترددی در داخل شهر اشاره کرد و افزود: تامین ماسک و اقلام بهداشتی شهروندان علیرغم محدودیت های موجود انجام شد و هم اکنون توان تولید روزانه حدود ۸ هزار عدد ماسک پارچه ای در شهرستان وجود دارد و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

طهرانی افزود: خوشبختانه براساس اعلام نتایج آزمایشگاهی میزان شیوع بیماری کرونا در خمین به شدت کاهش یافته و در حال فروکش است و با همکاری مردم و رعایت اصول بهداشتی این ویروس را به طور کامل در شهرستان خمین شکست خواهیم داد.

وی از شهروندان شهرستان خمین خواست تا با پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت اصول بهداشتی و خودداری از دیدوبازدیدهای نوروز و نیز تردد حداقلی در سطح شهر به تسریع در شکست این بیماری کمک کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه