شمانیوز

سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌های سیل آسا طی امروز در ۱۱ استان خبرداد و اعلام کرد:سامانه جدید بارشی شنبه آینده وارد کشور شده و همه مناطق را در بر می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز : هوای پایتخت با شاخص ۷۷ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

 کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه (بیست و هشتم اسفند ماه) با شاخص ۷۷ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص ۶۴ در شرایط قابل قبول قرار داشت.

شاخص کیفیت هوای مشهد در ۲۴ساعت گذشته با عدد ۷۴در شرایط سالم قرار داشته و اکنون نیز با عدد ۶۳ در شرایط سالم قرار دارد.

امروز دو ایستگاه امامیه و خاقانی با شاخص کیفیت هوای ۴۶ و ۴۸ دارای هوای پاک هستند.

دیگر ایستگاه‌ها نیز با شاخص‌هایی از ۵۵ تا ۹۳ دارای هوای سالم هستند.

آسمان امروز دارای مه رقیق، دمای هوا ۱۳ درجه سانتی‌گراد و جهت وزش باد شمال شرقی است.

بیشینه و کمینه دمای هوا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ و ۹ درجه سانتی‌گراد بوده است.

کارشناس هواشناسی مازندران با بیان اینکه هوای استان امروز همراه با بارش پراکنده باران و کاهش نسبی دما خواهد بود گفت: این بارشها تا صبح پنجشنبه در استان ادامه دارد.
مرتضی فرجی افزود: از امشب تا صبح پنجشنبه شدت بارشها بویژه در مناطق غربی افزایش پیدامی کند و شاهد کاهش دما در ارتفاعات و بارش پراکنده برف خواهیم بود.
او گفت: از اواسط روز پنجشنبه با کاهش ابر از شدت ناپایداریها در استان کاسته شده و روز جمعه اول فروردین ماه وضعیت جوی نیمه ابری تا ابری پیش بینی می شود.
کارشناس هواشناسی ادامه داد: با ورود سامانه بارشی دیگری از شنبه به مازندران، هوایی نیمه ابری از بعدازظهر بتدریج ابری با بارندگی (در ارتفاعات با بارش باران و برف)، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

 فرجی همچنین گفت: 24 ساعت آینده دریا مواج است و برای فعالیت های دریایی و صید و صیادی مناسب نخواهد بود.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب،جنوب غرب، شمال خلیج‌فارس، بخش‌هایی از جنوب کشور،استان‌هایواقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی بارش باران،گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات مناطق سردسیر زاگرس مرکزی،البرز مرکزی و شمال غرب بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارش‌های امروز در استان‌های خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری،برخی مناطق استان‌های ایلام، کرمانشاه،لرستان،کهگیلویه و بویراحمد،غرب استان‌های کردستان و آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین،‌ البرز و تهران است.

امروز در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی‌شده و شمال خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا در اکثر مناطق کشور به‌جز نیمه شرقی هرمزگان و استان سیستان و بلوچستان در برخی ساعات بارش روی می‌ده. ضمن این‌که از بعدازظهر فردا از میزان ابرناکی و بارش به‌تدریج از سمت غرب کاسته شده و عمده بارش‌ها در شمال شرق و شرق کشور خواهد بود.

روز جمعه نیز بارش در شمال شرق و شرق کشور ادامه داشته و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

شنبه هفته آینده سامانه بارشی فعالی از سمت مرزهای غربی وارد کشور شده و در نیمه غربی و نیمه جنوبی کشور باعث بارش باران،رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات نقاط سردسیر باعث بارش برف می‌شود. یکشنبه هفته آینده این سامانه بارشی تقریباً اکثر مناطق کشور را فرامی‌گیرد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران ، تسنیم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه