شمانیوز

پیگیری از سازمان برنامه و بودجه نشان می‌دهد، در روزهای گذشته حدود ۳۳۰ میلیارد تومان به اقشار آسیب دیده از کرونا کمک مالی شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیز و به نقل از تسنیم : دولت طرحهای مختلفی را بعد از شیوع کرونا برای کاهش آثار و تبعات اقتصادی آن در دستور کار قرار داده است. یکی از این طرحها کمک مستقیم مالی به افرادی بوده که به طور مشخص تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته‌اند.

بر اساس پیگیری از سازمان برنامه و بودجه حدود ۳۳۰ میلیارد تومان به حدود ۳ میلیون نفر برای کاهش اثرات اقتصادی این بیماری کمک مالی بلاعوض شده است.

گفتنی است، اولین مرحله از چهار مرحله کمک بلاعوض دولت شب گذشته با ارقام متفاوتی بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب حدود سه میلیون خانوار فاقد درآمد ثابت واریز شده است.

 

 

این بسته به خانوارهایی با حداقل درآمد تعلق گرفته و به همان حساب یارانه افراد سرپرست خانوار واریز شده است. ضمن اینکه پرداختی به تعداد اعضای خانوار بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بوده است.

در لایحه بودجه سال ۹۹ ردیف تعرفه مشخصی برای کمک به جبران خسارتهای کرونا لحاظ نشده است اما پیش بینی می‌شود کمکهای دولت در فروردین  ماه نیز ادامه پیدا کند.

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه