شمانیوز

شباهت علائم ویروس کرونا با دیگر بیماری‌های عفونی، برخی افراد را در خصوص ابتلا به این ویروس نگران کرده است.

به گزارش شمانیوز: جمال میرزایی فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا هر سرفه خشکی نشان دهنده ابتلا به کرونا است، گفت: هر سرفه خشکی کرونا نیست. با توجه به اینکه در فصل بهار هستیم، سرفه خشک چیز عجیبی نیست و ممکن است افراد سالم نیز با سابقه آلرژی گاهی سرفه خشک بکنند. هم چنین سرفه خشک از علائم خیلی از بیماری‌های ویروسی دیگر است؛ بنابراین سرفه خشک الزاما نشان گر ابتلا به ویروس کرونا نیست.

آب ریزش بینی، سرفه، گلودرد و تب از علائم مشابه بیماری‌های مختلفی ناشی از باکتری‌ها و ویروس‌ها هستند. این تشابه موجب نگرانی و اضطراب بسیاری از مردم مبنی بر این که ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده باشند، شده است. اما باید توجه داشت که این علائم به طور قطع نشان دهنده ابتلا فرد به ویروس کرونا نیستند و برای تایید نهایی آن باید به مراکز درمانی مراجعه کرده و آزمایش کرونا روی فرد انجام شود.

پزشکان توصیه می‌کنند تا زمانی که فرد علائم خفیفی داشته و دچار مشکل حاد در تنفس نشده است، در خانه خودقرنطینگی کرده و به مراکز درمانی مراجعه نکنند چرا که مراکز درمانی نیز یکی از اماکن پر خطر برای انتقال این بیماری است.
تب، سرفه خشک، گلو درد، لرز خفیف، احساس خستگی، گرفتگی بینی، احساس ناراحتی در قفسه سینه، بی اشتهایی، نفستنگی  یا مشکل تنفسی و درد عضلات از علائم شایع این بیماری و حالت تهوع، سردرد، اسهال، شکم درد، آب ریزش بینی، گرفتاری دستگاه تنفس تحتانی از علائم نادر آن هستند.

کارشناسان معتقدند اگر افراد اصول بهداشتی را رعایت کرده و با افراد دیگر در تماس نبوده و هم چنین از خانه خارج نشوند، احتمال ابتلا به این بیماری بسیار کاهش می‌یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه