شمانیوز

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بیشترین تلفات جانی در پی وقوع سیل مربوط به حضور هموطنان در خودروها به ثبت رسیده است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: علی بختیاری سخنگوی سازمان مدیریت و بحران کشور در خصوص شرایط پیش آمده جوی در برخی از استان‌های کشور و اقدامات این سازمان برای کنترل اوضاع و پیشگیری از وقوع حوادث، گفت: قبل از آغاز سال جدید اسماعیل نجار به عنوان دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور با تصویب ابلاغیه پیشگیری از مخاطرات احتمالی ناشی از وقوع حوادث در نوروز ۹۹ آن به استانداران سراسر کشور؛ ابلاغ کرد.

وی افزود: از شنبه هفته گذشته با صدور ابلاغیه‌هایی مبنی بر بارش باران و برف در استان‌های کشور، اخطار‌های لازم به مسئولان استانی داده شد.

بختیاری تصریح کرد: سازمان به صورت ۲۴ ساعته در حال کشیک است و در صورت جوابگو نبودن تجهیزات استان‌ها برای رسیدگی به حوادث و مقابله با آن، با دریافت برآورد‌های خسارات وارد شده، اعتبارات جهت رسیدگی به امور به استان‌ها تخصیص داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون خسارات وارد شده استانی بوده و بحمدالله به مرحله بحران نرسیده است، افزود: در حال حاضر مسئولان هر استان در حال انجام اقدامات خود برای مقابله با حوادث هستند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: در تمام نقاط استان‌های کشور شاهد بارش باران و برف بودیم، که عمده این بارش‌ها در استان‌های جنوبی و در بوشهر، هرمزگان، فارس و سیستان و بلوچستان بوده است که به دلیل آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب‌ها خساراتی نیز به امکان و منازل وارد شد.

وی افزود: در حال حاضر سامانه بارشی در قسمت شمال شرق و شرق کشور قرار دارد.

به گفته بختیاری بیشترین تلفات جانی مربوط به سیلاب‌ها بحث حضور هموطنان در خودرو‌ها بود.

وی با بیان اینکه خودرو محل امنی برای پناهگیری و فرار از سیل نیست، افزود: زمانی که سیل جاری می‌شود امکان عبور خودرو از مسیر سیلابی وجود ندارد؛ اگر ارتفاع سیلاب با ۱۵ سانتی متر برسد فرد نمیتواند به راحتی در این مسیر تردد کند و در صورتی که این ارتفاع به ۳۰ سانتی متر افزایش یابد میتواند خودرو‌ها رو جابه‌جا کند و در نهایت اگر ارتفاع آب به ۶۰ سانتی متر برسد؛ قطعا سیل خودرو‌ها را خواهد برد.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: هموطنان در زمان جاری شدن سیل به جای پناه بردن به خودرو به محل‌های امن مانند نقاط مرتفع بروند.

وی افزود: بیشترین تلفات جانی در پی وقوع سیل در استان‌های هرمزگان، فارس و در شهرستان لار مربوط به حضور هموطنان در خودرو‌ها به ثبت رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه