شمانیوز

براساس مصوب ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران ناوگان عمومی شامل مترو و اتوبوس در کلانشهر تهران تا اطلاع بعدی تعطیل می‌شود.

به گزارش شمانیوز و به نقل از عصرایران: براساس مصوب ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران ناوگان عمومی شامل مترو و اتوبوس در کلانشهر تهران تا اطلاع بعدی تعطیل می‌شود.

 

هنوز تصمیمی بر تعطیلی متروی پایتخت گرفته نشده است

مهر نوشت: غلامحسین محمدی مشاور شهردار تهران گفت: مصوبه ای که امروز منتشر شده است مربوط به شب گذشته است و هنوز تصمیمی مبنی بر تعطیلی مترو به ما ابلاغ نشده است.

 

ابتلای ۲۰ راننده اتوبوس پایتخت به کرونا

فارس نوشت: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از ابتلای ۲۰ راننده اتوبوس پایتخت به کرونا خبر داد و گفت: مسافران اتوبوس حدود ۷۰ درصد کاهش یافته‌اند.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خاطرنشان کرد:‌ از فعالیت رانندگانی که دمای بدن آنها بالا باشد و تب داشته باشند در پایانه‌ها جلوگیری می‌شود و از خود رانندگان نیز درخواست کردیم که اگر علائم ابتلا به کرونا دارند، از حضور در محل کار خودداری کنند. 

 

وی افزود: از روز گذشته نیز کابین رانندگان اتوبوس با ورق پلاستیکی از مسافران جدا شده تا علاوه بر ایمنی بیشتر مسافر و راننده، جهت پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر کرونا جلوگیری شود. البته در گام نخست این اقدام برای اتوبدس‌هلی بی آر تی و بزودی برای سایر اتوبوس‌ها انجام می‌شود.

 

ترفع در پاسخ به این پرسش که تعداد مسافران اتوبوس چقدر کاهش پیدا کرده و چه تسهیلاتی جهت حمایت از رانندگان بخش خصوصی انجام می‌گیرد، گفت: از حدود ۶ هزار راننده اتوبوس در پایتخت، ۴ هزار نفر آنها در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند که در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال پیش ۷۰ درصد مسافران اتوبوس‌ها در بخش خصوصی و غیرخصوصی کاهش یافته‌است. 

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بیان داشت: تعداد رانندگانی بخش خصوصی که درآمد آنها کاهش یافته و نیاز به تسهیلات دارند، مشخص شده و از اداره‌کل حمل و نقل وزارت کشور و اتحادیه اتوبوسرانی شهرهای کشور درخواست ارائه کمک‌هایی به این افراد داشته‌ایم و این تعداد نیز به دولت معرفی می‌شوند که جزو مشاغلی باشند که یارانه کمک‌معیشتی بگیرند.

 

جزییات بسته حمایتی دولت از تاکسیران؛ از طرح خرید اعتباری و استهمال اقساط

در پی کاهش سفرهای درون شهری و به تبع آن کاهش ۷۰ درصدی درآمد قشر تاکسیرانان؛ دولت با عرضه بسته های حمایتی سعی در جبران مشکلات این حوزه برآمده است.

 

مرتضی ضامنی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روند حمایت دولت از رانندگان تاکسی گفت: دولت برای افرادی که به نوعی معیشت آنان به علت شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده است بسته های حمایتی در نظر گرفته است که رانندگان تاکسی نیز که در خط مقدم آلودگی به این ویروس می‌باشند نیز مستثنی از این تصمیم نیستند.

 

وی در این خصوص اظهار کرد: در پنجم فروردین، دستورالعمل طرح خرید اعتباری اضطراری ناشی از شیوع بیماری کرونا به تصویب هیئت محترم وزیران رسید.

 

وی افزود: این طرح اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از جمله رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی بوس و کرایه بین شهری به تشخیص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول برخورداری از مزایای طرح خرید اعتباری می‌باشند.

 

ضامنی ادامه داد: مقرر شده اقشار مشمول در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان ثبت نام نمایند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از تائید، جهت واریز مبلغ خرید اعتباری به بانکهای عامل معرفی نماید.

 

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تاکید کرد: این اعتبار برای خانوارهای یک نفره ۱۰ میلیون ریال و برای سایرین مبلغ ۲۰ میلیون ریال با تنفس سه ماهه و باز پرداخت ۲۴ ماهه و سود ۱۲ درصد که مشمولا ن ۴ درصد آن را پرداخت می‌نمایند.

 

ضامنی گفت: از طرفی وزیر محترم تعاون موافقت کرد تا حق بیمه اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ که می بایست در فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۹ پرداخت گردد پرداخت نشود و در تیرماه ۹۹ برای آن تصمیم گیری نمایند به شکلی که مجموع سه ماه پرداخت نشده از تیرماه ۹۹ با شرایط تقسیط تا پایان سال آینده پرداخت شود.

 

وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته با موافقت بانک مرکزی و ابلاغ دستورالعملی که ۱۰ رسته شلغی آسیب دیده را در برمی‌گیرد منجمله حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری، اقساط طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی در برهه سه ماه اسفند ۹۸ ، فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون پرداخت وجه اضافه به پایان دوره باز پرداخت تسهیلات منتقل خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه