شمانیوز

صبح شنبه آزمایشگاه بیولوژیک سیار بسیج جامعه پزشکی کشور افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر : آزمایشگاه بیولوژیک سیار بسیج جامعه پزشکی کشور با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص)، ابراهیم متولیان رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور و قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت افتتاح شد.

این آزمایشگاه سیار با قابلیت پاسخ دهی روزانه ۴۰۰ تست ویروس کرونا توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور برای نخستین بار طراحی و وارد کشور شد.

ابراهیم متولیان رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی در مراسم رونمایی از آزمایشگاه سیار بسیج جامعه پزشکی اظهار داشت: این سیستم برای اولین بار در کشور راه‌اندازی شده و آزمایشگاهی است که تست کرونا و سایر ویروس‌ها را انجام می‌دهد.

متولیان با بیان اینکه این دستگاه قابلیت آزمایش سریع‌تر نسبت به سایر دستگاه‌ها را دارد، بیان کرد: این سامانه مورد تأیید انستیتو پاریس قرار است. ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است و تمامی نهادها یا کمک یکدیگر در حال تلاش برای مهار آن هستند.

وی ابراز داشت: این سیستم در مدت دو هفته طراحی شده است و تمام سیستم‌های حفاظتی را دارد.

متولیان با بیان اینکه این سیستم آزمایشگاهی در مرکزی که احتیاج به انجام تست دارد مستقر می‌شود، تصریح کرد: ویروس کرونا در زمان طلایی خود یعنی چهار ساعت می‌تواند به این سیستم برای انجام آزمایش برسد و ما با انجام این آزمایش جواب را به صورت تلفنی به مراکز ارسالی اعلام می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از این دستگاه اول آزمایشگاه سیار نصب شده و ظرفیت انجام ۲۰۰ تست را دارد، ضمن اینکه می‌توانیم این ادعا را کنیم که سیستم پزشکی کشور هیچ کمبودی ندارد، اما احتیاج به یک مدیریت واحد دارد که اکنون بسیج همگام با وزارت بهداشت فعالیت خود را انجام می‌دهد و هر جا لازم باشد کادر بسیج جامعه پزشکی حضور پیدا می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه