شمانیوز

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: قهرمان مهار کرونا مردم کشور هستند چراکه در حال حاضر با همکاری و حضور همه در میدان مبارزه در حال افزایش شمار درمان شدگان هستیم.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر :  قاسم جان بابایی، صبح شنبه در مراسم افتتاح آزمایشگاه سیار بسیج جامعه پزشکی، اظهار داشت: نیروهای مسلح یکی از ارگان‌هایی بودند که از ابتدای شروع کرونا در کنار ما قرار داشتند و ما را یاری کردند.

وی افزود: برخی از کشورها علیرغم وعده‌های خود، تجهیزات بهداشتی خریداری شده را به ایران تحویل ندادند و لازم به ذکر است که این کشورها همان ملت‌های مدعی حقوق بشر هستند.

جان بابایی اظهار داشت: در حال حاضر ۹۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور وجود دارد و ظرفیت بیش از ۱۰ هزار آزمایش در کشور نیز هست. امروز نیز با همت سازمان بسیج و بسیج جامعه پزشکی آزمایشگاه سیار تشخیص کرونا رونمایی شده و امیدواریم که با کمک تمامی ارگان‌ها این بیماری را ریشه کن کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر در زمینه ماسک دیگر مشکلی نداریم و پرسنل به میزان کافی تجهیزات بهداشتی دارند. این در حالی است که بسیاری از کشورها هنوز با مشکل کمبود ماسک روبرو هستند.

وی ابراز داشت: یکی از کارهای مهمی که بسیج در کنار دیگر دستگاه‌ها انجام داد، حضور در بحث قرنطینه و ضدعفونی کردن معابر است. نیروهای مسلح، بسیج، بنیاد جانبازان، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی و غیره همگی در کنار هم در تلاش هستند تا این بیماری را ریشه کن کنند.

جان بابایی تصریح کرد: بسیاری از پتانسیل‌های کشور در این بیماری شناخته شده و این ظرفیت‌ها برای آینده کشور و بحران‌های آتی لازم است. در حال حاضر رویارویی ما با کرونا بسیار آسان‌تر از گذشته شده است.

وی تاکید کرد: قهرمان مهار کرونا مردم کشور هستند چراکه در حاضر با همکاری و حضور همه در حال افزایش شمار درمان شدگان هستیم.

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه