شمانیوز

احسان مرادی کارشناس هواشناسی گفت: آخرین پردازش ها بیانگر تداوم نفوذ سامانه های کم فشار اروپایی و مدیترانه ای به کشورمان طی نیمه دوم فروردین ماه است.این کم فشارها با جریان های مرطوب جنوبی همراهی خواهد شد که پیامدش بارش های رگباری گاهی همراه با آذرخش و ریزش تگرگ است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از عصرایران: احسان مرادی کارشناس هواشناسی گفت: آخرین پردازش ها بیانگر تداوم نفوذ سامانه های کم فشار اروپایی و مدیترانه ای به کشورمان طی نیمه دوم فروردین ماه است.این کم فشارها با جریان های مرطوب جنوبی همراهی خواهد شد که پیامدش بارش های رگباری گاهی همراه با آذرخش و ریزش تگرگ است.

وی افزود: در هفته سوم فروردین که وارد آن شده ایم سهم جنوب و جنوب شرق کشور از بارش ها قابل توجه نیست اما برعکس سهم نوار شمالی کشور و استان های شمالی شرقی فوق العاده خواهد بود‌.

او گفت: در هفته چهارم فروردین در حالیکه در برخی روزها بارش های رگباری در بیشتر مناطق کشور تداوم دارد، با کوتاه آمدن پرارتفاع جنب حاره ای بار دیگر بوی باران در جنوب و جنوب شرق میهن نیز خواهد پیچید.

بارش طی روزهای آینده در شمال شرق و از ۱۹ فروردین در شمال کشور در حدی است که برایش هشدار آبگرفتگی و سیلاب های محلی صادر کنیم، پس منتظر باشید!

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه