شمانیوز

شمانیوز در گفت‌وگو با شهریاری بررسی کرد؛

عضو کمیسیون بهداشت مجلس درباره احتمال از بین رفتن ویروس کرونا با گرم شدن هوا توضیحاتی ارائه داد.

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره زمان از بین رفتن ویروس کرونا اظهار کرد: هیچ کشوری و هیچ متخصص و دانشمندی در خصوص زمان دقیق نابودی ویروس کرونا اطلاعات دقیقی ندارد و اینکه برخی می‌گویند با گرم شدن هوا این ویروس از بین خواهد رفت، هنوز از لحاظ علمی و پزشکی به اثبات نرسیده است.

وی در همین رابطه ادامه داد: البته با گرم‌تر شدن هوا از شدت شیوع این ویروس کاسته خواهد شد، اما کاملاً از بین نخواهد رفت.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشف داروی ضدویروس کرونا گفت: هنوز هیچ دارویی برای اینکه بگوییم به طور قطع ویروس کرونا را نابود خواهد کرد، کشف نشده است، البته برخی داروها ساخته شده، اما برروی تمام انسان‌ها و بیماران تأثیرات مثبت نداشته؛ یعنی برخی را درمان و برروی عده دیگر نتیجه مثبت کسب نشده است.

 

شهریاری درباره ادامه تعطیلی مدارس، ادارات و کارگاه‌های تولیدی گفت: باید منتظر ماند و دید که با پایان سفرهای نوروزی و بازگشت مردم، آیا شیوع کرونا شدت می‌گیرد یا خیر؟ اما اگر تا 25 فروردین پیک جدیدی در خصوص شیوع کرونا اتفاق نیفتد، تقریباً می‌توان گفت که از دامنه شیوع این ویروس کاسته شده و اوضاع قابل کنترل است.

 

وی با اشاره به ابتلای بیش از 50 هزار نفر به کرونا تأکید کرد: این میزان تعداد افرادی هستند که برروی آنها تست‌های لازم انجام شده و پس از انجام تست‌ها و آزمایشات، بیماری کرونای آنها مثبت اعلام شد، اما در این میان قطعاً افرادی هستند که به بیماری کرونا مبتلا بوده، ولی چون تحت آزمایشات دقیق قرار نگرفته‌اند، جزء این آمار به حساب نمی‌آیند که در صورت انجام آزمایشات برروی آنها تعداد مبتلایان بیش از این میزان خواهد بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعلام کرد که بسیاری از تخت‌های بیمارستانی خالی است و بسیاری از بیماران ترخیص شده‌اند.

 

شهریاری با اشاره به عدم کمبود تجهیزات بیمارستانی گفت: هیچ‌گونه کمبودی در خصوص تجهیزات درمانی و بیمارستانی وجود ندارد و به لطف طرح تحول سلامت تعداد بسیار زیادی از تجهیزات بیمارستانی مانند ICU و MICU توسعه داده شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه