شمانیوز

امروز سامانه بارشی از شمال‌غرب وارد کشور شده که به تناوب تا پایان هفته در کشور فعال خواهد بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها از روز دوشنبه سامانه بارشی از شمال‌غرب وارد کشور شده که به تناوب تا پایان هفته در کشور فعال خواهد بود.

بر این اساس روز دوشنبه در شمال‌غرب، غرب کشور و نیمه‌غربی سواحل دریای خزر و در اواخر وقت در بخش‌های غربی دامنه‌های البرز مرکزی بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت، در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد سبب بارش تگرگ می‌شود.

در روز سه‌شنبه با تقویت سامانه بارشی، گستره این ناپایداری‌ها به تدریج کل نیمه‌شمالی کشور و جنوب‌غرب کشور را فرا خواهد گرفت و موجب بارش نسبتا شدید باران در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر و دامنه‌های البرز مرکزی می‌شود.

در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه فعالیت این سامانه بارشی به تناوب در غالب مناطق کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب استان‌های خراسان جنوبی و فارس ادامه می‌یابد.

گفتنی است، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به سبب نفوذ و استقرار هوای سرد در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز، شمال‌غرب و شمال‌شرق کشور به طور میانگین دمای هوا بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد.

همچنین سواحل دریای خزر از بعد از ظهر دوشنبه تا روز چهارشنبه مواج است.

 

وضعیت آب و هوا در ۱۸ فروردین ۹۹

وضعیت آب و هوا در ۱۸ فروردین ۹۹

وضعیت آب و هوا در ۱۸ فروردین ۹۹

وضعیت آب و هوا در ۱۸ فروردین ۹۹

وضعیت آب و هوا در ۱۸ فروردین ۹۹

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه