شمانیوز

سردار هادیانفر از کاهش ۶۰ درصدی تردد خودروها از ابتدای سال جاری در جاده های کشور خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: از ابتدا تا انتهای طرح نوروزی سال گذشته ۵۶۵ میلیون تردد در کشور داشتیم که امسال این عدد به ۲۱۴ میلیون ترددکاهش پیدا کرده است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: امسال حدود ۶۰ درصد کاهش تردد ها را داشتیم، گفت: درحال حاضر بالغ بر ۵۶ درصد کاهش را در جاده‌های کشور شاهد هستیم که از هموطنان به خاطر این همیاری تشکر می کنیم.

سردار هادیانفر ادامه داد: ۷۱۵ ورودی به شهر‌ها توسط پلیس راهور از ۸ فروردین امسال برابر ابلاغ ستاد مقابله با کرونا کنترل شد و تا پایان فروردین ادامه دارد و تمدید آن بستگی به مصوبات جدید ستاد دارد.

او با بیان اینکه در ورودی شهر‌ها از ورود خودرو‌هایی که غیر بومی باشند ممانعت می کنیم ،گفت: تا این لحظه بالغ بر ۵ هزار وسیله نقلیه که اصرار به ورود شهر‌های غیر محل سکونت داشتند توقیف شدند و بالغ بر ۴۰ هزار وسیله نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شدند.

او ادامه داد: به بیش از ۳۱۵ هزار وسیله تنها با تذکر تمکین داده شده و جریمه‌ای برایشان اعمال نشده است.

رییس پلیس راهور ناجا افزود: امروز صبح در ورودی به کلانشهر‌ها مقداری تراکم ترافیک داشتیم، چراکه روز ۲۳ اساسا بحث ۲/۳ کارمندان مطرح است و این موضوع طبیعی است.

سردار هادیانفر بیان کرد: تاکید ما بر این است که حدالامکان شهروندان از ناوگان عمومی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی استفاده کنند.

او گفت: شرایط به وجود آمده که شهروندان از خودرو‌های خود استفاده کنند و این بیماری اوج نگیرد.

رییس پلیس راهور ناجا افزود: در محور ورودی به تهران بیش از ۱۰۰ گلوگاه وجود دارد که ۷۰ گلوگاه با نیوجرسی مسدود و ۳۰ ورودی تعیین شده است.

سردار هادیانفر بیان کرد: ما هزار و ۴۷ شهر داریم و ورودی به همه شهر‌ها تقریبا به جز خودرو‌های مجاز، جزء ممنوعیت ها بود.

اوافزود: محدودیت‌هایی را به وسیله موانعه ایجاد کردیم که در مجموع ۷۱۵ گلوگاه را کنترل کردیم.

سردار هادیانفر بیان کرد: در ایام نوروز به طور متوسط روزانه ۵۰ جانباخته در سنوات گذشته داشتیم، اما با مشارکتی که مردم داشتند و اقداماتی که در این بخش صورت گرفته، امروز این مقدار کاهش بسیاری داشته است.

رییس پلیس راهور ناجا افزود: سال گذشته حدود ۱۷ هزار و  ۱۸۳ نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند.

اوبا بیان اینکه امسال تعداد به کمتر از ۱۵ نفر کاهش داشته است، گفت: در حوزه جانباختگان ۶۳ درصد کاهش در کشور را شاهد بودیم که بسیار کار بزرگی است.

سردار هادیانفر ادامه داد: امیدواریم دولت و مردم شرایطی به وجود بیاورند که بعد از برطرف شدن این بیماری، بتوانیم این کاهش را در حوزه تصادفات دنبال کنیم.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه ما بار‌ها تاکید کردیم که ۸۲ درصد تصادفات ۴ عامل اصلی است، گفت: عدم توجه به جلو، سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی از علل اصلی هستند.

او ادامه داد: در  ایام کرونا هم به جهت خلوتی معابر متاسفانه تعداد زیادی واژگونی داشتیم و خواهشمندیم که شهروندان با توجه به خلوتی معابر و جاده‌ها نهایت دقت را در رانندگی داشته باشند.

سردار هادیانفر در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیمات طرح ترافیک گفت:جلساتی را درباره طرح ترافیک در کلانشهر‌ها به خصوص تهران در وزارت کشور داشتیم و پیشنهادات مختلفی ارائه شد.

او افزود: تاکید همه این بود که شرایط خاصی را اتخاد کنیم تا مردم خیلی وادار به استفاده از ناوگان عمومی نشوند و بیماری سرعت بیشتری نگیرد.

او تاکید کرد: طبق آخرین تصمیم، قرارشد طرح ترافیک تهران از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ساعت ۱۹ باشد و کسانی که میخواهند قبل از ۷:۳۰ وارد طرح شوند محدودیتی ندارند و ساعت ۱۴ تا ۱۶ نیز ساعت پیک برگشت است و اعمال جریمه‌ای صورت نمی گیرد.

رییس پلیس راهور ناجا افزود:در جلسه روز پنجشنبه پیشنهادات جدیدی تصویب شد که انشالله برای قطعی شدن فردا در ستاد ملی کرونا مطرح خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه