شمانیوز

سازمان بهداشت جهانی با بیان احتمال فعال شدن دوباره کرونا اعلام کرد به دنبال گزارش‌هایی از مثبت شدن دوباره تست کرونای بیماران بهبود یافته است.

به گزارش شمانیوز به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی امروز اعلام کرد به دنبال گزارش‌هایی از بیمارانی است که پس از معالجه و منفی شدن تست کرونای آن‌ها، به هنگام ترخیص دوباره تستشان مثبت شده است. تحقیقات پزشکان کره جنوبی نشان می‌دهد ویروس ممکن است در بدن مبتلایان پس بهبودی دوباره فعال شود.

مقامات بهداشت کره جنوبی روز گذشته اعلام کردند در ۹۱ بیمار بهبود یافته از ویروس کووید-۱۹ آزمایش کرونا دوباره مثبت شده است. جئونگ یون-کیونگ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های در گفتگو با خبرنگاران در این خصوص گفت: «احتمال می‌دهیم این ویروس دوباره فعال شود؛ نه اینکه بیماران مجددا آلوده می‌شوند.»

مقر سازمان بهداشت جهانی در ژنو در این خصوص به رویترز گفت: «گزار‌ش‌هایی از کره جنوبی به دست ما رسیده است که تست PCR (واکنش زنجیره‌ای پلی‌مراز) بیمارانی که پس از بهبودی منفی شده بود، پس از گذشت چند روز دوباره مثبت شده است. ما از نزدیک این گزارش‌ها را دنبال می‌کنیم.» در ادامه توضیحات سازمان بهداشت جهانی آمده است: «ما به گزارش‌های بیشتری از بیماران بعد از بهبود بالینی نیاز داریم تا متوجه شویم چه مدت این ویروس در بدن آن‌ها ممکن است زنده بماند. از آنجایی‌که بیماری کووید-۱۹ یک بیماری جدیدی است، ما به داده‌های اپیدمولوژیکی بیشتری نیاز داریم تا درباره مشخصات این ویروس نتیجه گیری کنیم.»

مقامات بهداشت کره جنوبی روز گذشته اعلام کردند هنوز مشخص نیست چه روندی در پس ابتلای مجدد قرار دارد و تحقیقات اپیدمولوژیکی در این زمینه در حال انجام است.

ویروس کووید-۱۹ که به طور گسترده در سراسر جهان شیوع یافته، تاکنون توانسته است بیش از یک میلیون و هفتصد و ده هزار نفر را در دنیا مبتلا سازد که از میان آن‌ها بیش از صد هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه