شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

حسین شریعتمداری: شرایط آمریکا و غرب وخیم است

حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: وقتی ویروس کرونا به ایران رسید، مارک دوبوویتز، رئیس ‌اندیشکده آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ (FDD) با ذوق‌زدگی توئیت زد؛ «ویروس کرونا کاری کرده، که تحریم‌های اقتصادی آمریکا نمی‌توانست بکند‌، کرونا صادرات غیرنفتی ایران را قطع کرده است.»! و در مصاحبه با بلومبرگ گفت؛ «ویروس کرونا اقتصاد ایران را از بین می‌برد»! ترامپ با غروری احمقانه اعلام کرد«اگر ایران از ما تقاضا کند، حاضریم برای مقابله با کرونا به آنها کمک کنیم»! ‌اندکی بعد که کرونا به آمریکا رسید، در فاصله‌ای کوتاه سراسر این کشور را درنوردید. کمبود باور‌نکردنی ابتدایی‌ترین لوازم ضروری برای مقابله با کرونا نظیر ماسک، دستکش، گان، تخت‌های بیمارستانی، ناکافی بودن ظرفیت بخش‌های مراقبت ویژه (ICU ) و حتی دستمال توالت و... سیستم بهداشت و درمان آمریکا را فلج کرد و کار به آنجا کشید که دولت آمریکا دست نیاز به سوی کشورهای دیگر دراز کرد و همراه سایر کشورهای غربی که شرایط وخیمی نظیر آمریکا داشتند به دزدی محموله‌های بهداشتی یکدیگر روی آوردند! مردم در این کشورها به غارت فروشگاه‌ها پرداختند و حتی برای چند رول دستمال توالت به روی هم اسلحه کشیدند و برای حفظ امنیت خود در مقابل فروشگاه‌های اسلحه به صف ایستادند، صف‌های طولانی برای تهیه یک وعده غذا و…

divider1

«سحر تبر» در زندان مبتلا به کرونا شد

وکیل مدافع فاطمه خویشوند معروف به (سحر تبر) علت به مرخصی نرفتن موکلش را اعلام کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

احتمال برگزاری نماز جمعه‌ از این هفته در استان‌های سفید

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، امام جمعه تبریز گفت: احتمال بازگشایی نماز جمعه از این هفته در برخی استان‌های جنوبی وجود دارد و طبع آن در برخی از شهرهای استان که وضعیت سفید اعلام شوند، نماز جمعه دائر خواهد شد. امام جمعه تبریز با بیان اینکه احتمال بازگشایی نماز جمعه در استان‌های سفید در هفته‌های آینده وجود دارد، گفت: احتمال بازگشایی نماز جمعه از این هفته در برخی استان‌های جنوبی وجود دارد و طبع آن در برخی از شهرهای استان که وضعیت سفید اعلام شوند، نماز جمعه دائر خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه اصراری برای بازگشایی نماز جمعه نداریم، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامتی مردم از هر موضوعی مهم‌تر است.

divider1

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال ۹۹ اعلام شد + مبلغ

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در نشست خبری خود درباره افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، توضیحاتی داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.divider1

دادستانی کردستان: دستگیری لیدر ‌فرار ‌زندانیان سقز ‌در عراق صحت ندارد

محمد جباری با اشاره به حادثه زندان این شهرستان اظهار داشت: پس از فرار 74 زندانی از این زندان، تاکنون 65 نفر از زندانیان متواری توسط «نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه» دستگیر و یا به‌صورت خودتسلیمی، خود را به زندان معرفی کرده‌اند. وی ادعای رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر عضویت لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز در گروهک‌های ضدانقلاب و دستگیری وی در عراق را تکذیب کرد و افزود: این متهم اهل سقز و در روستای «سبدلو» از توابع بخش مرکزی شهرستان بانه توسط نیروی انتظامی دستگیر شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تصریح کرد: تلاش شبانه‌روزی و اقدامات برای دستگیری 9 نفر دیگر از زندانیان متواری زندان سقز در حال انجام است.

divider1

محمدعلی نجفی در زندان قرنطینه شد

پرونده نجفی بار دیگر در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی خواهد شد. این در حالی است که وی همچنان در زندان به سر می‌برد و به گفته وکیلش جانش به دلیل کرونا در خطر است. با این حال، دیوان‌ عالی کشور حکم زندان نجفی را نقض کرده است. اگر محمدعلی نجفی در رسیدگی دوباره به پرونده‌اش، از قتل عمد مبرا شود، احتمالا به‌زودی آزاد خواهد شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

سازمان هواپیمایی: جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در ایران است

حسن رضایی فر، رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری درباره مطرح شدن انتقال جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی به کشور ثالث گفت: حال حاضر جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی همین‌جا در سازمان هواپیمایی کشوری ایران است.

divider1

کرونا | آیا گیاهان ناقل ویروس کرونا هستند؟

ویروس کرونا یک عامل بیماری زای مشترک بین انسان و حیوان بوده و گیاهان در شرایط عادی به این ویروس آلوده نیستند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

ماجرای ثبت میدان «سیاوش قمیشی» در نقشه گوگل

اخیرا کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصویری از نقشه گوگل، خبر از تغییر نام یکی از میادین شرق تهران به نام یک خواننده لس آنجلسی دادند. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: از آنجایی که تغییر نام معابر و میادین سطح شهر نیازمند مصوبه شورای شهر و اعمال آن توسط سازمان فاوای شهرداری است، موضوع را از سازمان فاوای شهرداری تهران پیگیری کردیم. علی محمدی مدیر روابط عمومی سازمان فناوری شهرداری تهران (فاوا) گفت:شهرداری تهران هیچ نقشی در تأمین داده‌های نقشه گوگل ندارد و گوگل داده‌های نقشه‌ها را توسط کاربران و شرکت‌های خود در نقاط مختلف دنیا تأمین میکند.سازمان فناوری شهرداری تهران (فاوا) داده‌های نقشه تهران را فقط بر روی آدرس map.tehran.ir بارگذاری می‌کند و مسئولیتی در قبال داده‌های سایر نقشه‌های وابسته به نهادها یا شرکت‌های دیگر ندارد. با مراجعه به آدرس map.tehran.ir مشخص شد، هیچ تغییر نامی صورت نگرفته و نام این میدان همان میدان مالک اشتر است اما کاربران گوگل آن را تغییر داده‌اند!

divider1

احتمال آلودگی همیشگی تهران به کرونا

تهران در این روزها با آمار صعودی بستری بیماران کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه مواجه است و این یعنی، فاجعه ای در راه است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.
divider1

برخورد ترامپ با ایران دینی است؛ما هم باید از همین شیوه استفاده کنیم

حجت الاسلام و المسلمین محمد مسجدجامعی به خبرآنلاین گفت: سیاست «ایرانی»، و بلکه «خاورمیانه‌ای»، امریکای دوران ترامپ به کلی متفاوت است با سیاست این کشور در دوران‌های بعد از پیروزی انقلاب. این سیاست اصولاً «عقیدتی» و «ایدئولوژیک» است و نه مبتنی بر محاسبات سیاسی و استراتژیکی و تجربیات چهار دهه اخیرشان با ایران. ترکیبی است از ناسیونالیسم و راست‌گرایی امریکایی و نیز عقاید خاص کلیسای اونجلیکال در مورد قوم یهود و سرزمین فلسطین و حوادثی که قبل از نزول حضرت عیسی (ع) روی خواهد داد. دیدگاه‌هایی که سخت بدان معتقد و ملتزم هستند.تصوری که در ایران وجود دارد با واقعیت منطبق نیست. سیاست کنونی امریکا در قبال ایران و منطقۀ خاورمیانه، دقیقاً ایدئولوژیک است، ایدئولوژی‌ای که دین در آن نقش اول را بازی می‌کند. به رغم تعصب بیش از اندازۀ گروه‌های اونجلیکال، ما باید از طریق شخصیت‌های دینی‌مان با کسانی از آنها که تفکرات و مواضع معتدلی دارند، گفتگوی دینی داشته باشیم و بهتر است اقلیت‌های دینی ما نیز در این گفتگو مشارکت داشته باشند.

divider1

تاکسی‌ بیش از ۳ مسافر سوار کرد، شکایت کنید!

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با ابلاغ طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور، رانندگان تاکسی موظفند حداکثر سه مسافر داشته باشند و مردم می‌توانند از رانندگانی که بیش از این تعداد سوار می‌کنند، شکایت کنند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.divider1

پیش‌بینی افزایش قیمت نفت به بالای ۴۰ دلار

بهروزی‌فر، کارشناس بازار انرژی گفت: صرف اینکه در جلسه اوپک پلاس توافق حاصل شده می‌تواند این سیگنال را به بازار بفرستد که تشتت آرا وجود ندارد و تولیدکنندگان نفت یک صدا هستند. ‌اگر تولیدکنندگان نفت به تعهد کاهش تولید در ارقام اعلام شده پایبند باشند می‌توان امیدوار بود تا قیمت نفت بین ۴۰ تا ۴۵ دلار در هر بشکه بالا رود. به نفع همه تولیدکنندگان نفت است که این کاهش اتفاق بیافتد و قیمت‌ها افزایش پیدا کند./ ایرنا

divider1

آیا به حقوق کارمندان و کارگران مالیات تعلق می‌گیرد؟

طبق قانون حقوق‌های زیر سه میلیون تومان معاف از مالیات است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

هشدار یک نماینده درباره کرونای اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفت: واقعیت این است که دولت بیش از همه چیز در مقابله با کرونا به تامین اعتبار نیاز دارد، اگر کرونا نبود ما بالاترین کسری بودجه را در سال جاری داشتیم که کرونا هم به آن اضافه شد. یشنهاد من این است که تمام نهادهای حاکمیتی، دستگاه‌ها و مجموعه‌هایی که بر اساس احکام حکومتی معاف از مالیات بودند تنها در سال ٩٩ به صورت داوطلبانه مالیات بدهند و به عنوان یک بنگاه بزرگ اقتصادی به کشور کمک کنند زیرا در حال حاضر تمام منابع تامین اعتبار بسته است و دولت نیازمند تامین اعتبار است./ایسنا

 

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied