شمانیوز

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از دلایل اعلام نشدن آمار استانی بیماران کرونا را جلوگیری از موج سفرهای احتمالی به مناطق با شیوع کمتر و متوسط بیماری و در نتیجه گسترش میزان ابتلا به آن در کشور ذکر کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایرنا: به گزارش روز پنجشنبه ، ایرج حریرچی افزود: اعلام آمارهای استانی باعث می‌شد تا  سفر از استان‌های با شیوع بالای کرونا به سمت استان‌های با شیوع کم و متوسط افزایش یافته و در نتیجه  این مناطق نیز با خطر شیوع بیشتر ویروس روبرو شوند.

وی بیان کرد: در تعطیلات عید،  یکی از شهرهای 400 هزار نفری غیر توریستی به همین علت  میزبان حدود  120 هزار نفر مسافر بود  که این امر  وضعیت کل شهر  را به هم ریخته بود و در این چنین اوضاعی خطر شیوع بیماری نیز بیشتر می‌شود.

او اضافه کرد: یکی از دلایل دیگر اعلام  نشدن آمارهای استانی موضوع آزمایش‌ها  و تفسیر نتایج  آن‌ها  می‌باشد و ترجیح بر این است که این تفسیر به صورت کلی و کشوری  صورت گرفته و با شفافیت به مردم اعلام  گردد.

از سه روز پیش دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های کشور از ارایه آمارهای مربوط به ابتلا و جانباختگان بیماری کرونا خودداری می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه