شمانیوز

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان و منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم گفت: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان برنامه و بودجه و برخی مسؤولان داشتیم، مقرر شد که رتبه‌بندی معلمان دوباره اجرا شود.

به گزارش شمانیوز و به نقل از فارس: علی کریمی‌ فیروزجایی دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان و منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص جلسه عصر روز گذشته با رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاونان وی و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش در سال گذشته افزایش حقوق‌هایی داشت؛ یکی از افزایش حقوق‌ها در مهر انجام شد که در پی اجرای رتبه‌بندی معلمان صورت گرفت و تکلیف قانونی بود که باید وزارت آموزش و پرورش اجرا می‌کرد.

وی ادامه داد: در نظام رتبه‌بندی که مطابق جزء (۲) بند «الف» ماده (۶۳) قانون برنامه ششم توسعه است، دولت مکلف است برای توجه به تخصص‌ها و شایستگی‌های معلمان که منجر به عملکرد رقابتی و مهندسی شود، رتبه‌بندی را اجرا کند؛ بر این اساس 5 رتبه در قانون تعریف شده و رتبه‌بندی اجرا شد.

کریمی فیروزجایی اضافه کرد: افزایش حقوق دیگر بر اساس فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری است که به دستگاه‌های دولتی اجازه داده شده تا حقوق کارکنان تا 50 درصد امتیازات آن قانون افزایش یابد و در اسفند اجرا شد.

وی افزود: هر دو اقدام قابل تقدیر است از آن جهت که با کمک سازمان برنامه و بودجه، ارقامی به حقوق فرهنگیان اضافه شد؛ مجلس در بحث رتبه‌بندی 2 هزار میلیارد تومان در قانون بودجه پیش‌بینی کرد و 200 میلیارد تومان هم سازمان برنامه و بودجه به آن رقم اضافه کرد که ممنونیم.

منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم به اعتراض معلمان اشاره کرد و گفت: گلایه از آنجا شروع شد که معلمانی که در رتبه‌بندی افزایش حقوق داشتند اما این افزایش بر اساس رتبه‌بندی بود اما در اجرای امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، به همه کارکنان افزایش حقوق دادند و عملا نظام رتبه‌بندی بی‌اثر شد.

وی با بیان اینکه در اجرای امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، برخی افزایش‌ها زیر 100 هزار تومان و برخی دیگر 2، 3 میلیون تومان بود، اظهار کرد: بی‌تدبیری که موجب گلایه‌های معلمان شده است از جانب آموزش و پرورش بوده است که راحت‌ترین راه را انتخاب کرده است و مقرر شد که این بی‌تدبیری به‌گونه‌ای جبران شود.

کریمی فیروزجایی افزود: با هدف ایجاد رقابت در بین معلمان و احیای نظام رتبه‌بندی که منجر به شایسته‌سالاری برای آموزش و پرورش شود، رتبه‌بندی دوباره اجرا شود؛ بر همین اساس امروز و فردا دوباره این جلسات ادامه می‌یابد تا جزئیات آن بررسی و تصویب شود و ان‌شاءالله تا قبل از هفته معلم بتوانیم این خبر خوش را به معلمان بدهیم که طرح رتبه‌بندی به آموزش و پرورش بازخواهد گشت.

به گزارش فارس، برخی مخاطبان این خبرگزاری در سامانه فارس من با ثبت سوژه‌هایی با عناوین «افزایش فوق العاده شغل معلمان آموزشی»، «فوق‌العاده ویژه معلمان چراعملیاتی نمی‌شود؟» و «درخواست افزایش ۵۰ درصدی حقوق برای معلمان مثل سایر کارمندان» خواستار پیگیری این موضوع بودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه