شمانیوز

کارشناس هواشناسی گفت: در برخی استان‌های کشور بارش از شدت بیشتری برخوردار است و احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.

به گزارش خبرنگار شمانوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی از استمرار بارش‌های بهاری خبر داد و گفت: طی پنج روز آینده در اغلب نقاط کشور بارش‌های بهاری در برخی ساعات رشد ابر، رگبار باران و گاهی رعد و برق ادامه دارد.

وی افزود: امروز برای برخی نقاط شمال غرب استان واقع در دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوبی و بخش‌هایی از مرکز، شرق و جنوب شرق بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

نقشینه نسبت به آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب در برخی مناطق هشدار داد و گفت: امروز در استان‌های مرکزی، قم، اصفهان، جنوب یزد، تهران، البرز و قزوین بارش از شدت بیشتری برخوردار است که به سبب بارش‌های رگباری احتمال وقوع سیلاب وجود دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: روز شنبه در اکثر دامنه‌های رشته کوه‌های البرز، زاگرس و مرکز کشور رگبار باران خواهیم داشت و در جنوب استان مرکزی، اصفهان، نیمه شمالی فارس، کهگیلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردار است.

به گفته وی، روز یکشنبه عمده نواحی مرکزی و شرقی کشور و سواحل خزر بارش خواهند داشت.

نقشینه با اشاره به اینکه روز یکشنبه بارش در استان‌های خراسان جنوبی و جنوب یزد از شدت بیشتری برخوردار است، بیان کرد: روز دوشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی، جنوب، جنوب شرق شامل استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب فارس و روز سه شنبه در جنوب، جنوب شرق، جنوب غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از مرکز بارش‌های رگباری از شدت بیشتری برخوردارند.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، امروز تا ظهر شنبه دریای خزر و از بعدازظهر فردا تا سه شنبه شب نواحی مرکزی و غربی خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود.

 

 دمای تهران افزایش می‌یابد

وی از افزایش دمای تهران خبر داد و گفت: طی پنج روز آینده برای استان تهران روند نسبی افزایش دما پیش بینی می‌شود.

نقشینه ادامه داد: امروز بعدازظهر برای آسمان تهران افزایش ابر، رگبار و گاهی تندباد پیش بینی می‌شود، ضمن آنکه طی پنج روز آینده در ارتفاعات استان بارش پراکنده خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان بیشینه دمای امروز و فردا تهران ۲۳ درجه سانتی گراد، یکشنبه ۲۴ درجه سانتی گراد، دوشنبه ۲۵ درجه و سه شنبه ۲۷ درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: کمینه فردا صبح دمای شمیرانات ۱۰ درجه و مهرآباد ۱۲ درجه سانتی گراد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه