شمانیوز

ئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در روزهای اخیر بیماری کرونا در کنار تمام علائم قبلی مانند تب، بی حالی، سرفه و تنگی نفس علائم گوارشی مانند تهوع و اسهال را از خود بروز داده است، متاسفانه بسیاری از علائم بیماری‌های فصلی با کرونا هم پوشانی دارد.

 

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا : دکتر حسین کریم  روز شنبه ششم اردیبهشت ضمن تبریک به مناسب فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: در شرایط کنونی مهمترین و موثرترین راه مقابله با کرونا، خود کنترلی توسط مردم است که خوشبختانه مردم استان البرز تا کنون خیلی خوب عمل کرده‌اند و باید همچنان قوی‌تر از قبل نکات بهداشتی را رعایت کنند .

 وی توصیه کرد: مردم همچنان در خانه بمانند و برای کارهای غیر ضروری در جامعه حضور پیدا نکنند و در صورت حضور در اماکن پر جمعیت فاصله اجتماعی ایمن را رعایت کنند  و پس از بازگشت به خانه نکات مربوط به ضد عفونی را انجام دهند.

کریم  عنوان کرد: در روزهای اخیر بیماری کرونا در کنار تمام علائم قبلی مانند تب، بی حالی، سرفه و تنگی نفس علائم گوارشی مانند تهوع و اسهال را از خود بروز داده است، متاسفانه بسیاری از علائم بیماری‌های فصلی با کرونا هم پوشانی دارد و برای تشخیص دقیق باید آزمایش‌های دقیق انجام شود.

کریم در خصوص روزه داری در این ایام خاطر نشان کرد: با توجه به نوپدید  بودن بیماری کرونا هنوز تحقیقاتی مبنی بر این که روزه داری موجب تشدید این بیماری می‌شود انجام نشده است اما توصیه می‌شود  افراد بیمار چون نیاز به مصرف مایعات مکرر دارند روزه نگیرند اما افراد سالم می‌توانند در ساعات بین افطار تا سحر به مقدار کافی مایعات مصرف کنند و حتما برای پاکسازی مجاری تنفسی  از قرقره آب نمک استفاده کنند .

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه