شمانیوز

یکی از مقامات ارشد بهداشتی کشور چین مدعی است که این کشور می‌تواند واکسن کرونا را تا اوایل سال آینده میلادی آماده کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش South China Morning Post، گائو فو، رئیس مرکز کنترل بیماری‌های چین به رسانه‌های دولتی، گفت: این کشور می‌تواند واکسن ویروس کرونا را تا شیوع احتمالی موج دوم آن به موقع در اختیار مردم قرار بدهد.

گائو به شبکه جهانی تلویزیون چین در خصوص اقدامات انجام‌شده از سوی محققان چینی برای تولید واکسن کرونا گفت: ما در خط مقدم تولید واکسن هستیم و ممکن است واکسن اورژانسی تا ماه سپتامبر آماده استفاده باشد.

او ادامه داد: این واکسن‌های تازه تولید شده که هنوز در مرحله دو یا مرحله سه کارآزمایی بالینی قرار دارند، می‌توانند برای برخی از گروه‌های خاص از افراد مثل کارکنان مراقبت‌های بهداشتی استفاده شوند.

رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین همچنین با اعلام اینکه احتمال دارد واکسن جدید در اوایل سال آینده میلادی (زمستان ۱۳۹۹) در دسترس عموم قرار گیرد، تحقق این پیش‌بینی را منوط به پیشرفت‌های آتی دانست.

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است که تولید و پخش واکسن در آمریکا احتمالاً حداقل یک سال دیگر اتفاق می‌افتد، در حالی که سازمان جهانی بهداشت تخمین زده که تولید واکسن حداقل ۱۸ ماه طول می‌کشد.

در نشنال جئوگرافیک آمده است؛ واکسن اوریون با وجود اینکه به عنوان سریع‌ترین واکسن تاکنون تصویب شده است، ۴ سال طول کشید که در سال ۱۹۶۷ از مراحل توسعه به مجوز برسد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه