شمانیوز

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از بررسی محتوا و مدل ارزشیابی پایان سال دانش‌آموزان در این شورا خبر داد و گفت: یکی از سناریوهای در حال بررسی،‌ بازگشایی مدارس از نیمه شهریور است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از فارس: مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درباره نگرانی خانواده‌ها و دانش‌آموزان درباره نحوه برگزاری امتحانات آخر سال، اظهار کرد: موضوع امتحانات دانش‌آموزان در شورای عالی آموزش و پرورش در دست بررسی است تا محتوا و مدل ارزشیابی آن مشخص شود.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا در یک فضای آرام و با نشاط، هم سال تحصیلی را به پایان برسانیم و هم امتحانات را برگزار کنیم. 

نوید ادهم اضافه کرد: یکی از سناریوهای در دست بررسی ما این است که در صورتی که کرونا تمام شود و ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه دهد، سال تحصیلی جدید از نیمه شهریور آغاز شود.

وی افزود: در ابتدای هر سال معلمان، دو هفته اول را به مرور دروس سال گذشته می‌گذرانند و به علاوه دو هفته نیمه دوم شهریور، فرصت خوبی است تا دروس سال گذشته مرور شود و معلمان اطمینان حاصل کنند که دانش‌آموزان محتوای لازم برای ورود به سال تحصیلی جدید را بلد هستند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: موارد مهم هر پایه و مطالبی که محتوای سال بعد به آن وابسته است، در دست بررسی است تا به معلمان ارائه شود.

تعدادی از مخاطبان این خبرگزاری با ثبت سوژه‌ها‌یی با عناوین «سوالات و برگزاری امتحانات نهایی مدارس با نظارت گروه منتخب معلمین انجام شود»، «درخواست والدین برای برگزاری دوباره سال تحصیلی»، «نگرانی دانش‌آموزان از وضعیت برگزاری امتحانات نهایی»، «تغییر زمان امتحانات نهایی و کنکور سراسری»، «بارم‌بندی و حجم امتحانات دانش‌آموزان تغییر کند»، «درخواست لغو امتحانات نهایی و محسوب شدن نمرات ترم اول»، «مطالبه تشکل‌های دانش‌آموزی در برگزاری امتحانات»، «درخواست لغو امتحانات نهایی پایه دوازدهم» و «درخواست به تعویق افتادن امتحانات خرداد» خواستار پیگیری هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied