شمانیوز

رییس کل دادگستری استان تهران از آغاز دادرسی الکترونیک و غیر حضوری در استان تهران خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران؛ محمدجواد حشمتی مهذب رییس کل دادگستری استان تهران در نخستین نشست کارگروه اجرای سامانه‌های ویدئو کنفرانس و دادرسی الکترونیک غیر حضوری استان تهران اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی غیرحضوری و همچنین اجرای برنامه‌های راهبردی قوه قضائیه، معاونت برنامه‌ریزی، آمار و فناوری اطلاعات دادگستری برای راه‌اندازی سامانه الکترونیکی از جمله ویدئو کنفرانس در مجتمع‌های قضایی و زندان‌های استان ماموریت یافت تا در این حوزه پیگیری و اقدام کند.

حشمتی مهذب بیان کرد: صرفه جویی در هزینه‌ها، کاهش اطاله دادرسی و افزایش نرخ رسیدگی در سطح استان تهران و جلوگیری از نیاز به اعزام زندانی با توجه به مخاطرات و مشکلات فراوانی که دارد از مزایا و قابلیت‌های بهره مندی از این فناوری محسوب می‌شود که قابل چشم پوشی نیست و در آینده بسیار نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

همچنین در ادامه این نشست حسن بابایی؛ معاون برنامه‌ریزی و فناوری دادگستری کل استان تهران  گفت: یکی از اهداف کلان قوه قضائیه در برنامه چهارم توسعه قضایی، بحث دادرسی الکترونیکی و استفاده از تاسیسات نوین در قوانین است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌های تحولی قوه قضائیه و همچنین در شرایط فعلی کشور و جهان که استفاده از سامانه‌های الکترونیکی اهمیت یافته است، در اجرای این سیاست نیز شتاب مضاعفی مورد نیاز است.

رئیس کارگروه اجرای سامانه‌های ویدئو کنفرانس و دادرسی الکترونیک غیرحضوری استان تهران تاکید کرد: دادگستری استان تهران به عنوان پایتخت ایران اسلامی باید در تمام زمینه‌ها به ویژه دادرسی الکترونیک و استفاده از تاسیسات جدید قوانین، نمونه و پیشرو باشد و در دوران تحول به عنوان الگویی در سطح کشور تلاش کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه