شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

فوتی‌های کرونا را در زیرزمین بیمارستان غسل می‌دادیم

نماینده، ولی فقیه در سپاه: در سراسر کشور تمام عزیزانی که در اثر کرونا از دنیا می‌روند با کمال احترام غسل داده می‌شوند، کفن می‌شوند و نماز خوانده می‌شود. روز‌های اول در تهران به دلیل افزایش تعداد فوتی‌های کرونا متوفی‌ها را در زیرزمین بیمارستان بقیه‌الله غسل می‌دادیم. / ایسنا

z1og_fefdjnd3y7qv

تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر زندگی مردم + جزئیات

یک کارشناس اقتصادی ضمن برشمردن تاثیرهای مثبت آزادسازی سهام عدالت همچون بخشیدن رونق و عمق بیشتر به بورس، افزایش قدرت خرید و درآمدزایی برای مردم، به دارندگان سهام عدالت توصیه کرد: برای فروش سهام عدالت عجله نکنند، زیرا ممکن است با توجه به شرایط مناسب در بورس ارزش این سهام چندین برابر شود و در آینده بیشتر سود ‌کند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

زیباکلام: اصلاحات در دوم اسفند ۹۸، تمام شد؛ چون کرونا بود، نمی‌شد برایش ختم گرفت

صادق زیباکلام: اصلاحات تمام شده است، در دوم اسفند ۱۳۹۸، همه چیز تمام شد، اصلاحات تمام شد، چون کرونا بود نمی‌شد ختم و شب هفت نمی‌شد گرفت، مسجد الجواد را نمی‌شد کرایه کنیم که بعدازظهر برای فاتحه بیایند. مردم در این تاریخ نشان دادند که از اصلاح طلبان عبور کردند.  اینکه آن‌ها نمی‌توانند پاسخ این سؤال را بدهند آن‌ها مقصر نیستند بلکه مقصر صادق زیباکلام، سید محمد خاتمی، محمدرضا عارف و.. هستند، مقصر ما هستیم که نتوانستیم بعد از ۲۲ سال بگوییم اصلاح طلبی یعنی چی، اصلاح طلبی چیست و اصلاح طلب کیست!   زبان من مو درآورد که باید به آدم‌ها بگویند که اصلاح طلب کیست، جامعه به چه عنوان ما را باید بشناسد.  خیلی از آن چیز‌هایی که ما می‌گوییم اصولگر‌ها هم می‌گویند. احترام به قانون، به رأی مردم، احترام به حقوق همسایه و ... را مگر اصولگرا‌ها هم نمی‌گویند؟

z1og_fefdjnd3y7qv

پرداخت ۱۰ میلیون تومان به خانواده مددجویان + جزئیات

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به هدیه ۵۰۰ هزار تومانی این بنیاد به تمامی مددیاران و مددکاران بهزیستی، گفت: علاوه بر این، مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای خانواده‌های مددجویان دارای بیمار خاص، صعب العلاج و فوتی بر اثر کرونا که تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، تخصیص داده شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

محسن هاشمی: شهردار نشدن من ربطی به ورود چمران به شورا نداشت

محسن هاشمی در برنامه تلویزیونی «شبگرد» در پاسخ به این سوال که آرزوی شما برای تهران چیست؟، بیان کرد: آرزو‌های من روی توسعه و ساخت ایران است و در شأن مردم ایران آرزو‌های بزرگ دارم و باید به این نکته اشاره در زمان فعالیتم در مترو وقتی از ساخت و بهره برداری و مسافرگیری مترو اشباع شدم، به ذهنم رسید که از تهران به شمال تونل عمیق بزنیم تا مردم ظرف مدت ۱۵ دقیقه به شمال برسند و بررسی‌ها نشان داد این اقدام شدنی است که نام آن را عبور از البرز به روش ریلی گذاشتم. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در قانون شورا‌ها آمده است که باید بحث بهداشت به شورا سپرده شود که تنها در حوزه پسماند این وظیفه به ما سپرده شده است. هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا مسند شهرداری تهران را به دلیل برهم نخوردن یکدستی شورای پنجم نپذیرفتید؟ گفت: بر اساس میثاق نامه قرار بود شخصی از شورا خارج نشود که باید تأکید کنم که آن را من امضا نکردم، چون اعضای دیگر آن را امضا کرده بودند، لذا به آن احترام گذاشتم و موضوع شهردار شدن من ربطی به ورود آقای چمران به شورا نداشت.

z1og_fefdjnd3y7qv

مشمولان سهام عدالتی که کدبورسی ندارند باید در سایت سجام ثبت نام کنند

یک مقام مسئول در سازمان خصوصی‌سازی گفت: مشمولان سهام عدالتی که کد بورسی ندارند، در صورتیکه «روش آزادسازی مستقیم» را انتخاب کرده باشند، باید در «سامانه سجام» ثبت نام کنند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

چه خبر از سلامتی استاد شجریان؟

ایسنا: اکنون که در فضای ماه مبارک رمضان قرار داریم و روزانه بار‌ها از ربنای این استاد آواز ایرانی یاد می‌شود، وضعیت جسمانی او را هم از پزشکش جویا شدیم. حسن عباسی به ایسنا گفت: «وضعیت جسمانی استاد بهتر است و هر روز ایشان را ملاقات می‌کنم. خوشبختانه مشکل جدیدی ندارند و شرایطشان ثابت است».

z1og_fefdjnd3y7qv

 

۱۱۶ شهرستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت سفید قرار دارند

معاون کل وزارت بهداشت گفت: در بررسی دو هفته اخیر مشخص شده است که ۱۱۶ شهرستان در کشور در وضعیت سفید قرار دارند و درخصوص بازگشایی مراکز مذهبی، فرهنگی و ورزشی این مراکز سفید یکشنبه آینده تصمیم‌گیری خواهد شد.‌

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

مرکز پژوهش‌های مجلس: کرونا در پاییز اوج می‌گیرد؛ آنفلونزا هم به پیک می‌رسد

دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی با عنوان «ملاحظات و الزامات کرونایی آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده ۱۴۰۰-۱۳۹۹» آورده است؛ براساس اظهارنظر مقامات رسمی وزارت بهداشت، در فصل پاییز کووید – ۱۹ دوباره اوج می‌گیرد، هم‌زمان آنفلونزا نیز به پیک خود می‌رسد. همچنین برخی کارشناسان و اپیدمیولوژیست‌ها معتقد هستند موج دوم شیوع بیماری رخ خواهد داد، ولی زمان و بزرگی آن به‌درستی قابل تعیین نیست، زیرا موضوع داینامیک تحت تأثیر عوامل مختلف است. به‌نظر می‌رسد بیماری‌هایی نظیر کووید، رفتاری فصلی داشته باشند؛ لذا انتظار می‌رود در فصل بعدی سرما، این بیماری را مجدد تجربه کنیم.

z1og_fefdjnd3y7qv

وضعیت برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به تشریح آخرین وضعیت برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان با وجود کرونا پرداخت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

استاندار تهران: از روز شنبه، استفاده از ماسک در مترو اجباری می‌شود

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران درباره راهکار‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: استان تهران بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مقابله با بیماری کرونا اقدامات لازم را انجام می‌دهد. وی درباره اجرای طرح ترافیک اظهار داشت: بیماری کرونا یک وابستگی به محیط‌های پر جمعیت دارد و در این محیط‌ها شیوع گسترش پیدا می‌کند و بنابر این ما معتقد بودیم که طرح ترافیک باید لغو شود و مردم از حمل و نقل عموی کمتر استفاده کنند و بیشتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند. استاندار تهران بیان داشت:‌از روز شنبه مقرر شده است که حفاظت فردی و استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجبار شود و طرح ترافیک نیز اجرایی نمی‌شود تا جلوی سرایت این بیماری را بگیریم. محسنی‌بندپی بیان داشت: وزیر بهداشت نیز مطرح کرده‌اند که فعلاً اجرای طرح ترافیک در تهران نخواهیم داشت تا مقدمات حفاظت فردی مثل ماسک و دستکش را فراهم کنیم.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

سهام عدالت را بفروشیم؟

بازار سرمایه این هفته با خبر‌های مهم و نسبتا خوبی همراه بود، خبر‌هایی که از ورود سهام عدالت به آن و خرید و فروش این سهم توسط مردم خبر می‌داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

حاجی دلیگانی: ۹۰ درصد دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی شرکت‌های کاغذی بودند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد: ۹۰ درصد شرکت‌های دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی شرکت‌های کاغذی بودند که سال ۱۳۹۶ در سازمان ثبت شرکت‌ها ثبت شده اند. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مصاحبه با رادیو مشکل اصلی در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را متوجه مجلس و دولت دانست و گفت: ما هرچه قدر فریاد زدیم و از ابزار‌های نظارتی استفاده کردیم متاسفانه هیئت رئیسه مجلس همراهی نکرد و اجازه نداد که کار نظارتی ما به نتیجه برسد. وی یادآور شد: جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در تاریخ ۲۱/۱/۹۷ در تلویزیون اعلام کرد هر شرکت و هر کسی می‌تواند ارز ۴۲۰۰ تومانی را به هر میزان دریافت کند که با پیگیری‌ها و تذکرات پیاپی مجلس نهایتاً دولت ۱۷ مرداد ماه همان امسال به تصمیم اشتباه خود پی برد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه این سیاست دولت، جز مصرف نادرست و حیف و میل کردن بیت المال عایدی دیگری نداشت افزود: در کمال تاسف این ارز‌های ارزان صرف مصارفی شد که هیچ نیازی به آن نبود و ضرورتی نداشت.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

نمایندگانِ رسانه‌های خارجی از فرآیندهای تشخیصی کرونا ویروس در انستیتو پاستور ایران بازدید کردند

نمایندگان و عوامل خبریِ 30 رسانه خارجی از 13 کشور جهان، در جریان فعالیت های انستیتو پاستور ایران و روند توسعه شبکه آزمایشگاهی کووید ۱۹ در کشور قرار گرفتند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

شایعه بازگشایی مدارس، دانشگاه ها، مساجد و اماکن زیارتی در ۱۱ استان صحت ندارد

کیانوش جهانپور سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا موضوع دستور رئیس جمهور و موافقت وزیر آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های ۱۱ استان از اول هفته آینده را شایعه و کذب محض خواند و گفت: چنین دستوری به هیچ‌وجه از سوی رئیس جمهوری صادر نشده و چنین مصوبه‌ای از ستاد ملی مقابله با کرونا وجود خارجی ندارد. وی افزود: موضوع تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی در همه استان‌ها تا پایان ماه مبارک رمضان بر قوت خود باقیست و در سایر موارد نیز حسب وضعیت و ارزیابی خطر در هر منطقه، فهرست مناطق با وضعیت سفید در جلسات آتی ستاد ملی مقابله با کرونا از سوی وزارت بهداشت اعلام شده و در صورت تصویب ستاد، صرفا در این مناطق آنهم مشروط به رعایت پروتکل‌های ابلاغی احتمالا شاهد بازگشایی برخی اماکن یا برگزاری محدود و مشروط برخی تجمعات از جمله نماز‌های جمعه یا جماعت خواهیم بود. سخنگوی وزارت بهداشت در پایان افزود: موضوع بازگشایی اماکن در چارچوب طرح فاصله گذاری هوشمند، بصورت مرحله‌ای و تدریجی با رعایت شروط و احتیاطات لازم تصویب و ابلاغ خواهد شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه