شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

انتقاد تند نماینده اصولگرا از حقوقدان شورای نگهبان


غلامرضا کاتب نماینده اصولگرای مردم گرمسار گفت: یک حقوق دان که تشخیص هم ندارد می‌گوید تو التزام نداری کاندیدا می‌گوید دارم اما حقوقدان نمی‌پذیرد اینجا ملاک چیست؟ هرچیزی که بگوید که اختیار دست حقوقدان شورای نگهبان است و خودش عمل می کند و انتخابات را بر اساس سلیقه خود مهندسی می کند و می‌گوید من مهندسی نکردم من به عنوان نمونه می‌گویم در همین انتخابات برادرزاده‌ام در حوزه انتخابیه قم با ۳۲ سال سن تائید شد وقتی من رد صلاحیت شدم او را منتقل کردیم گرمسار اما وقتی منقل شد او را ردصلاحیت کردند. خب مهندسی یعنی چه؟ یعنی همین؟

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت روز خودرو در ۱۴ اردیبهشت + جدول

قیمت خودرو، امروز در بازار آزاد نسبت به دیروز با تغییرات جزئی همراه است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

برخورد «قهری» لازمه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در خوزستان

فرهاد ابول نژادیان شامگاه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی صدا و سیمای خوزستان بیان کرد: در نشست روز یکشنبه ( امروز ) ستاد مقابله با کرونای خوزستان تصمیم لازم در رابطه با استفاده از قوه قهریه به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی گرفته می شود. وی با اشاره به اینکه مردم دانا هستند و باید به کادر درمان کمک کنند گفت: مقابله با کرونا باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود و اگر مغازه ای دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکند مردم نباید به آن مغازه مراجعه کنند. ابول نژادیان ادامه داد: متاسفانه در برخی شهرستان ها مجالس ترحیم و عروسی برپا است و جمعیت زیادی در این مراسم ها حضور می یابند که همین امر آمار مبتلایان به کرونا را افزایش می دهد ، مردم در این مورد باید رعایت کنند و بدون اجبار ، صول بهداشتی را رعایت کنند.

z1og_fefdjnd3y7qv

۲۰ درصد سوالات امتحانات پایان سال تحصیلی انتخابی است

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: ۲۰ درصد سوالات امتحان پایان سال تحصیلی انتخابی است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

فلاحت پیشه: گریه دارد کسی که فقط ۱۴۵ رای داشت ۴ سال درباره صلاحیت دیگران نظر می‌داد

فلاحت‌پیشه با یادآوری اینکه تاکنون گزارش های رسیده در خصوص صلاحیت کاندیداها بدون استناد قانونی بوده است که همچنان نقدها و گلایه‌هایی در خصوص آن وجود دارد، با اشاره به یک مورد پیرامون وضعیت افرادی که به بررسی صلاحیت کاندیداها پرداخته‌اند، یادآور شد: دوستان این گریه دارد؛ بنده خود شاهد بودم که در یک حوزه انتخابیه که نفر اول آن برای ورود به مجلس ۵۵ هزار رأی کسب کرده بود، فردی که ۴ سال ریاست شعبه شورای نگهبان در آن حوزه را برعهده داشت و به عنوان کاندیدا در انتخابات شرکت کرده بود تنها ۱۴۵ رأی کسب کرده بود و این در حالی است که این فرد تا آن لحظه در مورد صلاحیت افراد اظهارنظر می‌کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان با بیان اینکه نهادمند کردن بررسی صلاحیت کاندیداها به تمام مشکلات موجود در این بخش پایان می‌دهد و تحقق این مهم را بر اساس استناد قانون میسر می کند، از نمایندگان خواست برای حفظ آبروی افراد این ماده را با دقت بیشتری بررسی کرده و به آن رأی دهند.

z1og_fefdjnd3y7qv

شهرهایی که در وضعیت «سفید» شیوع کرونا قرار دارند + جدول اسامی

پس از اعلام ۱۳۲ شهر در وضعیت سفید به لحاظ کاهش شیوع کرونا، اسامی استان‌ها و شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونا نیز اعلام شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.z1og_fefdjnd3y7qv

پلیس: فعالیت آرایشگاه ها، باشگاه‌های ورزشی و قلیانسرا‌ها همچنان ممنوع است

سرهنگ نادر مرادی، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت می‌گوید: ما بر اساس مصوبات ستادملی مقابله با کرونا عمل می کنیم و اگر همین حالا بگویند که این واحدها می توانند فعالیت کنند ما هم این دستورات را اجرا خواهیم کرد. اما در حال حاضر براساس مصوبات همین ستاد، فعالیت آرایشگاه ها، باشگاه های ورزشی، قلیانسراها و ... ممنوع است و با متخلفان قطعا برخورد خواهد شد.

z1og_fefdjnd3y7qv

آخرین آمار کرونا در ایران

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

راهپیمایی روز قدس تنها در شهر‌هایی با «وضعیت سفید» برگزار می‌شود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: راهپیمایی فیزیکی روز قدس مثل سالهای قبل خواهیم داشت اما تنها در شهرهایی که با وضعیت سفید مشخص شده است. نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به شرایط برگزاری راهپیمایی روز قدس امسال گفت: قطعا امسال مصوبه واحد برای برگزاری روز قدس در کل کشور نخواهیم داشت. وی افزود: ما راهپیمایی فیزیکی مثل سالهای قبل خواهیم داشت اما تنها در شهرهایی که با وضعیت سفید مشخص شده است. در چنین شهرهایی راهپیمایی مثل سالهای قبل اما بعد نمازجمعه خواهد بود. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: در شهرهایی مثل تهران و مراکز استانها یک طرح راهپیمایی خودرویی مطرح شده است که موتور سواران با پرچم یک مسیری را طی کنند و خانواده‌ها با خودرو حرکت کنند. لطفی ادامه داد: یک طرح هم تعیین مسیرهای مشخص با فاصله‌گذاری اجتماعی بود و هر مسیری را یک نهادی برعهده بگیرد.

z1og_fefdjnd3y7qv

صفر تا صد خرید سهام‌های دولتی

یک مقام مسئول از جزئیات خرید سهام‌های ETF دولتی توسط کارگزاری‌ها و بانک‌های منتخب خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

حقیقت‌پور: می‌خواهند پاستور2 ایجاد کنند

منصور حقیقت‌پور، مشاور علی لاریجانی در واکنش به تخریب‌هایی که از سوی برخی نمایندگان مجلس یازدهم علیه رئیس‌مجلس فعلی رخ می‌دهد، به «نامه‌نیوز» گفت: «ترکیب مجلس یازدهم به‌هیچ وجه رنگ‌ونشانی از اعتدال ندارد؛ مجلس آینده در اختیار کسانی است که تفکراتی خاص دارند و هنوز نپذیرفته‌اند که تندروی جواب نمی‌دهد و مسئولان برای پیشبرد درست امور باید به خدمت‌گذاری بیندیشند. من به این آقایان که بعضا استاد دانشگاه هم هستند، می‌گویم وقتی امام و رهبری مجلس را مجلس شورای اسلامی نامیده‌اند، نباید درباره آن به کنایه سخن بگویند و نام این نهاد مهم را خراب کنند. این نمایندگان باید ماه آینده مجلس را تحویل بگیرند اما متأسفانه حرمت جایگاهی که به دست آورده‌اند را متوجه نشده‌اند. آنها اکنون که تا تغییر مجلس مدت زیادی باقی نمانده است باید منطقی حرف بزنند و در فکر حل مشکلات عمیق تقنینی باشند. یکی از همین طیف نمایندگان مجلس بعدی می‌گفت که می‌خواهیم مجلس را به قرارگاه سازندگی کشور تبدیل کنیم؛ آن نماینده هنوز نمی‌داند که مجلس، دولت نیست اما گویا آنها می‌خواهند پاستور2 را ایجاد کنند؛ یعنی آنها تا این حد مجلس را نمی‌شناسند». او ادامه داد: «کسانی که مجلس را بنگاه خرید و فروش و دلالی اشتباه گرفته‌اند، بدانند که قانون اختیارات مجلس را احصاء کرده است. واقعا عجیب است افرادی که تا ماه آینده رسما نماینده می‌شوند اینگونه هنجارشکنی می‌کنند. واقعیت این است که نمایندگان باید هم‌افزا باشند و سخنانی بگویند که دقیق، علمی و منطقی باشد».

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

فیلم رامبد جوان هم غیرقانونی منتشر شد

ساترا چهار سایت منتشرکننده غیرمجاز فیلم «طلا» به تهیه‌کنندگی رامبد جوان را شناسایی و از دسترس خارج کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

واکنش تند نادران به جلسه رایزنی لاکچری برخی منتخبان مجلس یازدهم

الیاس نادران منتخب تهران در مجلس یازدهم از برخی منتخبان این مجلس بابت یک مهمانی در هتل اسپیناس تهران انتقاد کرد. وی در حساب توئیتری خود نوشت: در این اوضاع اقتصادی ۱۶ اردیبهشت منتخبین زاگرسی مجلس یازدهم را به هتل اسپیناس دعوت کرده‌اند! کاری به مخدوش‌کردن مرزبندی‌های سیاسی ندارم ولی از موکلین خود خجالت نمی‌کشید؟ جواب مددجویان کمیته ‌امداد و نیازمندان را چه می‌دهید؟

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه