شمانیوز

شیوع ویروس کرونا به دانشگاه ها و کالج های آمریکا خسارت زیادی زده و بسیاری از کالج های کوچک را در معرض تعطیلی قرار داده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر : همه گیری ویروس کرونا مانند بلا بر دانشگاه‌ها و کالج‌های آمریکایی باریده است. شیوع این ویروس کسب وکار برخی از مؤسسات آموزش عالی در این کشور را به چالش کشیده و حتی ممکن است برخی از آنها را وادار به تعطیلی کند.

تعداد دانشگاه‌هایی که دچار چالش شده‌اند، بسیار زیاد است. دانشگاه میشیگان پیش بینی می‌کند میزان خسارت این ویروس به ۳ پردیسش بین ۴۰۰ میلیون تا یک میلیارد دلار باشد. سیستم دانشگاهی کالیفرنیا فقط در ماه مارس با ۵۵۸ میلیون هزینه غیرمترقبه روبرو شد.

پردیس بولدر در دانشگاه کلرادو نیز طی تابستان حداقل با ۶۷ میلیون دلار خسارت روبرو می‌شود.

از سوی دیگر دانشگاه‌های کوچک‌تر با خسارت کمتری روبرو می‌شوند اما تبعات شیوع این ویروس در آنها بسیار وسیع‌تر است. کالج مک موری یک مؤسسه آموزش عالی باقدمت ۱۷۴ سال در ایالت ایلنوی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل خواهد شد. یکی از دلایل این امر تأثیرگذاری همه گیری ویروس کرونا در فرایند جمع آوری سرمایه توسط دانشگاه است.

در ورمونت نیز سه کالج ایالتی تعطیل می‌شوند. رابرت زمسکی یکی از استادان دانشگاه پنسیلوانیا و مؤلف کتاب «تست استرس کالج» تخمین می‌زند ۱۰ درصد کالج‌های آمریکا هم اکنون در خطر تعطیلی قرار دارند. بیشتر این کالج‌ها، مؤسسات آموزش عالی کوچک‌تر هستند.

بازپرداخت هزینه‌های خوابگاه و تغذیه بخش اعظم خسارت‌های وارده به دانشگاه را تشکیل می‌دهد. به عنوان مثال رئیس دانشگاه کالیفرنیا در نامه‌ای به فرماندار این ایالت نوشت: دانشگاه کالیفرنیا هم اکنون صدها میلیون دلار از درآمد خوابگاه و برنامه‌های تغذیه از دست داده زیرا دانشجویان خوابگاه‌ها را ترک کرده‌اند و پیش بینی می‌شود تا پایان ترم بهار بخش بیشتری از درآمد از بین برود.

کاهش ناگهانی درآمد رویدادهای ورزشی مانند تورنمنت ملی بسکتبال مردان نیز هنگفت بوده است.

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه