شمانیوز

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران، اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

او افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۳۱۳۵ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

جهانپور تصریح کرد: مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۴۸۶ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۸۲۷۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: ۲۷۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۴۴ هزار و ۷۰۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

استان خوزستان در طغیان بیماری قرار دارد

 

او تاکید کرد: در استانهای لرستان، زنجان و کرمانشاه تعداد موارد سرپایی بیش از ده برابر موارد مراجعه به بیمارستانها بوده است.

جهانپور تصریح کرد: با تلاش همکاران در نظام آزمایشگاهی کشور تاکنون ۵۴۴۷۰۲  تست PCR قطعی داشته ایم.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: با افزایش تعداد تست ها، افزایش تعداد مبتلایان را شاهد هستیم. به جز استان خوزستان که وضعیت شکننده ای دارد و به نوعی در طغیان بیماری قرار دارد؛ در باقی استانها وضعیت نسبتا با ثباتی را شاهد هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه