شمانیوز

بعد از انتقاد فرهنگیان از عدم صدور احکام حقوقی جدید متناسب با ترمیم نظام رتبه بندی، رئیس سازمان برنامه و بودجه به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم : سازمان برنامه و بودجه، در بخشنامه‌ای  خطاب به وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای ترمیم نظام رتبه بندی فرهنگیان، مجوز استفاده از ظرفیت افزایش 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت دمات کشوری را صادر کرد.

در این بخشنامه آمده است،  وزارت آموزش و پرورش مجاز است در چارچوب مفاد بخشنامه 30 بهمن ماه هم چون سایر دستگاهها اجرایی مشمول از ظرفیت قانون افزایش تا 50 درصدی امتیازات مواد 65،‌66 و 68 فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری موضوع مصوبه  21 اسفند سال 95، هیئت وزیران و موافقت 20 بهمن سال 97 شورای حقوق و دستمزد در سقف بودجه مصوب و با استفاده از افزایش جز 2 بند ط ماده 28(افزایش 10 درصدی سقف تخصیص) اقدام نماید.

پیشتر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام شد که ترمیم نظام رتبه بندی فرهنگیان از ابتدای سال 99 در دستور کار قرار گرفته و احکام جدید معلمان بایستی تا پایان هفته معلم صادر شود.

حالا عدم صدور احکام جدید در آخرین روز هفته معلم اعتراض و انتقاد فرهنگیان را به همراه داشته است. 

در این بین نوبخت در واکنش به پیگیری یکی از فرهنگیان گفته است،  حدود 10 روز پیش در بخشنامه ‌ای خطاب به وزارت آموزش و پرورش رسما لزوم اجرای نظام رتبه بندی معلمان از اول فروردین امسال و منابع مالی لازم را ابلاغ کردم. مسئولان مربوطه در وزارت آموزش و پروش هم در اجرا و صدور احکام جدید معلمان تسریع کنند.

 

سازمان برنامه و بودجه کشور ,

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه