شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

بخشنامه جدید درخصوص ترمیم نظام رتبه بندی فرهنگیان + عکس

رئیس سازمان برنامه و بودجه، با هدف ترمیم نظام رتبه بندی، مجوز استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی امتیارات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرد

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

پشت پرده انصراف زاکانی

حسن لاسجردی فعال سیاسی اصول‌گرا در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه رقابت ریاست برای مجلس به چند دلیل مورد توجه سیاسیون و رسانه‌ها است، گفت: درست است که اصول‌گرایان در اکثریت مطلق هستند، اما به دلیل اینکه مجلس چندوجهی است و بسیاری از طیف‌های مختلف اصول‌گرا به همراه مستقلین و برخی اصلاح‌طلبان حضور دارند، می‌توان گفت، این امر اختلافات برای تعیین رئیس را افزایش داده است، در حال حاضر قالیباف، میرسلیم، آقا تهرانی، احمدی‌نژادی‌ها و حتی پزشکیان حضور دارند و باید دید در نهایت قرعه به نام چه کسی خواهد افتاد.

وی در مورد دلایل انصراف زاکانی از نامزدی برای ریاست مجلس، اظهار داشت: در این مورد به سه دلیل می‌توان اشاره کرد، اول اینکه رئیس مجلس باید چند وجهی باشد و مورد قبول همه طیف‌ها باشد که زاکانی از چنین چیزی برخوردار نبود، دوما رئیس پارلمان باید تجربه سیاسی لازم برای اداره مجلس را داشته باشد و دست آخر نیز زاکانی فاقد متانت سیاسی است و با اظهار نظر‌های افراطی که انجام می‌دهد، به هیچ عنوان نمی‌تواند برای ریاست نامزد شود.لاسجردی گفت: با توجه به اینکه وی فاقد این ۳ شرط است، بنابراین احساس کرد رای نمی‌آورد و کنار کشید، این در حالیست که با توجه به مذاکراتی که با نمایندگان صورت گرفته و به اصطلاح فهمیده‌اند مزه دهان نمایندگان چیست، مشخص شده که زاکانی نمی‌تواند، رای لازم را به دست آورد، از سوی دیگر برخی مواقع نیز افراد برای سهم‌خواهی و امتیازگیری، خود را نامزد اعلام می‌کنند و بعد از اینکه امتیازات لازم را گرفتند، از صحنه کنار می‌روند، در مورد زاکانی نیز ممکن است چنین موضوعی وجود داشته باشد.

این فعال سایسی اصول‌گرا با اشاره به اینکه با وجود انصراف زاکانی به هیچ عنوان نمی‌توان حدس زد چه کسی رئیس مجلس می‌شود، بیان داشت: با توجه به فضایی که وجود دارد، باید دید در صحن علنی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد، از سویی برخی از افراد دارای امکانات رسانه‌ای زیادی هستند و این‌طور القاء می‌کنند که شانس اصلی هستند و به اصلاح شوآف اجرا می‌کنند، اما در روز رای گیری ممکن است چیز دیگری در ذهن نمایندگان باشد و در آن صورت احتمال دارد اتفاقات دیگر نیز رخ داد، که بسیار غیر قابل پیش‌بینی باشد، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که از هم اکنون نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه کسی رئیس خواهد شد.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

توئیت محسن رضایی بعد از زلزله تهران + عکس

محسن رضایی در توئیترش برای مردم و مسوولین دعا کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

تلاش هیئت رئیسه مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه اخیرا هیچ جلسه‌ای در این کمیسیون برای بررسی طرح تشکیل وزارت بازرگانی تشکیل نشده است، گفت: درسالی که جهش تولید نامگذاری شده، واقعا جای تعجب و تامل است که چرا دولت و هیئت رئیسه مجلس به دنبال تشکیل وزارت واردات هستند.علیرضا محجوب، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره این موضوع به خبرنگار فارس گفت: اواخر سال گذشته بود که شورای محترم نگهبان ایراداتی بر طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی گرفت که به اعتقاد بنده قابل رفع از سوی مجلس نبود و طرح مذکور باید مختومه و از دستور خارج می‌شد. طرح مذکور بیش از این بار‌ها در مجلس بررسی و رد شده بود.وی ادامه داد: متعجب شدیم از اینکه چرا هیئت رئیسه مجلس، مجددا طرح تشکیل وزارت بازرگانی را در دستور صحن علنی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت قرار داده است. حتی اگر قرار بر بررسی دوباره طرح مذکور و تعیین تکلیف آن بود، ابتدا باید در کمیسیون اجتماعی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی جلسه‌ای تشکیل می‌شد.

z1og_fefdjnd3y7qv

در‌های ۴ ورزشگاه تهران برای استقرار مردم باز شد

دربهای استادیوم آزادی، تختی ، کشوری شیرودی و انقلاب برای استقرار مردم باز شد

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

راز این عکس معروف سردار سلیمانی

یکی از عکس‌های پربازدید از سپهبد سلیمانی عکسی است که حاج قاسم در مقابل حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایستاده و علاوه بر احترام نظامی، دست خود را روی سینه گذاشته است.به گزارش خبرآنلاین در فیلمی که باشگاه خبرنگاران منتشر کرده است، پاسخ را یکی از دوستان شهید سپهبد سلیمانی شرح داده است که می‌گوید:دانشگاه امام حسین (ع) بود، فرماندهان نظامی ایستاده بودند، تا آقا تشریف آورند همه فرماندهان احترام نظامی گذاشتند، اما احترام حاج قاسم با بقیه فرق داشت. یک دست به احترام معمول نظامی کنار سر یک دست هم روی سینه.میدانستم هیچ کار حاجی بی حکمت نیست، بعدا پرسیدم حاجی عرف نظامی این است که برای احترام دست را کنار سر می‌گذارند این دست که روی سینه گذاشتید قضیه اش چه بود، گفت: حس کردم آقا نگران است، دست گذاشتم روی سینه ام تا بگوم حاج قاسم فدات بشه آقاجان.

z1og_fefdjnd3y7qv

ترک‌های صاحبقرانیه عمیق‌تر شد

معاون میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌گوید: خوشبختانه بناها و موزه‌های استان تهران از زلزله‌ هیچ آسیبی ندیدند، اما سازه‌ی بناها باید به صورت دقیق و مشخص بررسی شوند.

 

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

دو وظیفه مهم مجلس یازدهم از نگاه ضرغامی

در آستانه آغاز فعالیت مجلس یازدهم، رییس پیشین صداوسیما دو وظیفه مهم مجلس از نگاه خودش را مطرح کرد.عزت الله ضرغامی در حساب توییتری خود نوشت: «‎مجلس جدید دو وظیفه مهم دارد. اول نظارت هوشمندانه بر تصمیمات قابل تأمل دولت در مسائل اقتصادی، با هدف جلوگیری از تحویل ‎زمین سوخته دوم، تهیه فهرستی از اولویت‌های معیشتی مردم و ارائه راه حل‌های پیشنهادی برای ‎دولت ۱۴۰۰».

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

 

 

نماز آیات در چه صورتی واجب است؟

پس از وقوع زلزله، ماه گرفتگی، خورشید گرفتگی و.. نماز آیات را باید فورا بجای آورد و در صورت تأخیر در بعضی موارد قضا می شود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

توئیت تهدیدآمیز نماینده قم درباره افطاری‌های هدف‌دار

نماینده قم در یک توئیت معناداری به برخی ضیافت‌های افطاری منتخبان مجلس یازدهم انتقاد کرد.به گزارش خبرآنلاین، احمد امیرآبادی نماینده قم در توئیتی با هشتگ شفافیت نوشت: «‌مجلس یازدهم مجلس شفافیت است، همکارانی که باعناوین مختلف فراکسیونی منتخبین را برای افطار که بعضا در مکان‌های مجلل برگزار می‌شود دعوت می‌کنند بدانند با حضور تعداد زیادی عناصر انقلابی در مجلس یازدهم ره به جایی نخواهند برد و اسامی این افراد نیزاعلام می‌شود فقط بعدا گلایه نکنید.»

 

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

 

آماده‌باش اورژانس در پی زمین‌لرزه تهران

تمامى پایگاه‌هاى اورژانس در حالت آماده باش قرار گرفتند و تیم‌های ارزیاب اعزام شدند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

پورمحمدی: نظام سرمایه‌داری بر برنامه‌های تلویزیون حاکم شده

علی اصغر پورمحمدی قائم مقام معاون رئیس سازمان صداوسیما در امور سیما در میزگردی تحت عنوان شفافیت مالی صدا و سیما که به میزبانی خبرگزاری تسنیم برگزار شد، گفت: نظام سرمایه‌داری بی‌رحم بر برنامه‌های تلویزیون حاکم شده است. رقابت‌های ناسالم، منفی و مخربی میان شبکه‌ها به‌وجود آمده که برای تلویزیون، سمّ مهلکی است. به همدیگر نگاه می‌کنند، من واقعاً الان از نرخ‌ها خبر ندارم، اما آنچه شنیده‌ام نرخ‌ها خیلی بالا رفته است. هرکس هم الان بخواهد این نرخ‌ها را تعدیل کند یا جلوی پیشروی‌اش را بگیرد، نمی‌تواند. وی در مورد علت ایجاد چنین رویه‌هایی در صدا و سیما اظهار داشت: وقتی کار به بیرون از سازمان صداوسیما می‌رود، پولش را بازرگانی و حامی مالی، فلان شرکت، توسکا یا اپلیکیشنی خاص می‌دهد، نرخ‌ها به هم می‌ریزد. جالب است که به این نکته اشاره کنم چندی پیش با مدیر شبکه ۳ (علی فروغی) جلسه داشتم، هنوز کرونا جدی نشده بود، ایشان گلایه کردند که نرخ‌های شبکه نسیم ناعادلانه است و بالا رفته و باعث شده نرخ‌ها به هم بخورد. هفته بعد با مدیر شبکه نسیم (محمد احسانی) صحبت کردم از شبکه ۳ گلایه می‌کرد که نرخ‌ها را به هم زدند.

z1og_fefdjnd3y7qv

اعمال بعد از زلزله

انجام برخی اقدامات بعد از زلزله بسیار حیاتی است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

استاندار قم: برای بازگشایی اماکن مذهبی، هنوز وضعیت قرمز است

بهرام سرمست، استاندار قم در گفتگویی بیان کرد: گاهی شهروندان می‌پرسند چرا باوجوداینکه مردم در قرنطینه‌های خانگی به سر برده و موازین بهداشتی را مراعات کرده‌اند همچنان وضعیت کرونایی استان قرمز است. وی اضافه کرد: مردم باید بدانند که وضعیت قم در مقایسه با شهر‌های دیگر کشور در میزان ابتلا به ویروس کرونا همچنان قرمز است و سفید نشده است. استاندار قم با هشدار نسبت به خطر کرونا تاکید کرد: وضعیت استان قم در رابطه با شیوع کووید ۱۹ عادی نشده و نمی‌توانیم عادی‌سازی شرایط را دنبال کنیم. وی یادآور شد: مردم دغدغه بازگشایی اماکن مذهبی رادارند و همه ما دل‌تنگ این اماکن به‌ویژه حرم مطهر حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران و بقاع متبرکه هستیم، ولی در حال حاضر همچنان باید تلاش برای مهار کامل بیماری کرونا در قم در اولویت باشد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه