شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

شهدای سانحه مرگبار کنارک + تصاویر

تصاویری از شهدای سانحه کنارک منتشر شده است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

عزل حقوقدانان شورای نگهبان از سوی مجلس امکان‌پذیر می‌شود

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) و در جریان بررسی جزییات طرح اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس به پیشنهاد محمدجواد فتحی رای دادند که براساس آن حقوقدانان شورای نگهبان مشمول ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس و تبصره‌های آن می‌شوند. بر این اساس اعتراض نمایندگان به عملکرد اعضای حقوقدان شورای نگهبان با تقاضای کتبی ۲۵ نفر یا به درخواست کمیسیون آیین نامه داخلی صورت می‌گیرد و پس از تشکیل هیئت رسیدگی به اعتراض از سوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی موضوع رسیدگی می‌شود و در صورتی که اکثریت اعضای هیئت رای بر عدم صلاحیت فرد مورد اعتراض دادند عضویت وی تعلیق خواهد شد. سپس گزارش در جلسه غیرعلنی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در جلسه علنی مجلس به رای گذاشته خواهد شد و در صورت رای مجلس به رد صلاحیت فرد، وی مستعفی شناخته خواهد شد. در جریان بررسی این پیشنهاد برخی نمایندگان عنوان کردند که در حال حاضر مجلس امکان نظارت بر عملکرد اعضای حقوقدان شورای نگهبان و امکان عزل آن‌ها را ندارد که با تصویب این پیشنهاد این امکان فراهم شد. /ایسنا

z1og_fefdjnd3y7qv

حداکثر و حداقل سود و زیان در بورس چقدر است؟

ورود به بازار سرمایه همیشه با سود و زیان همراه بوده و این موضوع منجر شده تا این حوزه بازیگران خاص خود را داشته باشد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

سفیر ایران در کاراکاس ارسال طلا از ونزوئلا به ایران را تکذیب کرد

حجت‌الله سلطانی سفیر کشورمان در کاراکاس در گفتگو با شبکه کونتراپونتو در پی شیوع ویروس کرونا در کشور ونزوئلا گفت: همکاری دولت ایران با ملت ونزوئلا در موقعیت بحران تقویت شده است. سلطانی در این باره اظهار کرد: اکنون روابط ما به ویژه از نظر همکاری تجاری قوی‌تر از همیشه است. ما در اینجا هستیم که تا جایی که می‌توانیم با مردم ونزوئلا همکاری کنیم. ما از [کشور‌هایی که]تحت تحریم بیگانگان هستند، حمایت می‌کنیم. او در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا متخصصان فنی ایرانی در پالایشگاه‌های ونزوئلا حضور دارند، بیان کرد: من حضور متخصصان فنی ایران در پالایشگاه‌های ونزوئلا را تکذیب می‌کنم. کارشناسان فنی ما در این کشور حضور ندارند؛ اکنون هیچ نیازی به آن وجود ندارد چراکه کارشناسان فنی در زمینه نفت به تعداد کافی در ونزوئلا وجود دارد. اگر در آینده نزدیک همکاری فنی ما لازم باشد، ما آماده‌ایم که کمک کنیم. سلطانی همچنین درباره این که آیا ایران به ونزوئلا بنزین فرستاده است، توضیح داد: تا به امروز، از ایران بنزین به ونزوئلا انتقال داده نشده است. دولت دو کشور مذاکراتی در زمینه همکاری‌های تجاری دارند، اما تا به امروز سوخت ایران به ونزوئلا نرسیده است. سفیر کشورمان در کاراکاس با رد ادعای برخی رسانه‌های غربی مبنی انتقال طلا از ونزوئلا به ایران گفت: ارسال مقدار عنوان شده ۹ تن طلا توسط دولت ایران را تکذیب می‌کنم. این یک شایعه بی‌اساس و محصول دام‌های رسانه‌ای بوده و کاملا نادرست است. /ایسنا

z1og_fefdjnd3y7qv

روش ساده برای پیدا کردن کد شبا

شماره حساب شبا این روزها به دلیل لزوم داشتن آن برای وارد کردن در سایت سهام عدالت و دریافت سود سهام عدالت در آینده مورد توجه قرار گرفته است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.z1og_fefdjnd3y7qv

مطهری: آقای کدخدایی به نظام ضربه زدید

نماینده تهران در مجلس به توئیت انتقادی سخنگوی شورای نگهبان در مورد نظارت استصوابی واکنش نشان داد.روز گذشته بود که عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی کنایه‌ای به علی مطهری، مخالفت با نظارت استصوابی را مصداق فرار از قانون و آنارشیستم دانست.در همین رابطه علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در حساب توییتری خود نوشت: «آنارشیسم نحوه اجرای نظارت استصوابی توسط شورای نگهبان یعنی ملاک قرار دادن امیال و گرایش‌های فردی چند تن از اعضا‌ی شورا در بررسی صلاحیت نامزدهاست نه اعتراض به این رفتار. آقای کدخدایی! بهتر است از ملت به خاطر ضربه زدن به نظام عذرخواهی کنید.»

z1og_fefdjnd3y7qv

چگونه سهام عدالت را بفروشیم ؟ + فیلم

فرآیند آزادسازی سهام عدالت آغاز شده و مردم می‌توانند با مراجعه به سایت www.samanese.ir بررسی کنند که آیا سهام عدالت دارند یا نه، و اگر دارند، مراحل آزادسازی آن را انجام دهند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

انتقادات تند و کنایه آمیز قاضی‌پور از حقوقدان شورای نگهبان

قاضی‌پور گفت: حقوقدانان شورای نگهبان در صداوسیما به ما می‌گوید فاسد، اما صداوسیما به ما ظلم کرد و اجازه نمی‌دهند از خودمان دفاع کنیم.نادر قاضی پور نماینده ارومیه در جریان بررسی اصلاح آئین نامه داخلی مجلس درباره نحوه معرفی حقوقدانان شورای نگهبان، گفت: من با معرفی برخی حقوقدان‌ها مخالف هستم و این را بار‌ها گفته‌ام و دو باره نیز از رئیس قوه قضائیه می‌خواهیم حقوقدانانی معرفی کنند که خوب و ماهر معرفی می‌کنند و به ویژه از ایشان می‌خواهیم حقوقدانانی از دانشگاه‌های ایران و نه فارغ التحصیلان خارج به خصوص انگلیس روباه پیر را معرفی کنند.او با بیان اینکه این را می‌گویم که به گوش ابراهیم رئیسی برسد، ادامه داد: ما در مجلس آینده نیستیم، اما نمایندگان به حقوقدانانی رای بدهند که اصل بی طرفی را در بررسی صلاحیت نمایندگان رعایت کنند.نماینده ارومیه گفت: هرچند ما شش نفر از آن‌ها را ما انتخاب کردیم و ما آن‌ها را اصلح می‌دانستیم هرچند یکی از آن‌ها در صدا و سیما ۹۰ درصد نمایندگان را فاسد اعلام کرد اگر ما فاسد هستیم او از ما فاسدتر است چرا که ما او را انتخاب کردیم صدا و سیما به ما ظلم کرد و اجازه دفاع به ما نداد.او گفت: من از رئیس قوه قضائیه می‌خواهم حقوقدانانی معرفی کند که ولایتمدار باشند و افرادی باشند که در زمان هشت سال دفاع مقدس در جبهه مشغول بودند و نه در انگلستان مشغول درس خواندن.

z1og_fefdjnd3y7qv

امن ترین نقاط تهران در زمان زلزله

نگرانی از وقوع زلزله ای مهیب و با تلفات جانی و مالی بسیار در تهران، باعث شده است تا عده ای به دنبال مکان و محله های امن این شهر برای جلوگیری از آسیب های احتمالی باشند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

دفاع تمام قد ذوالنور از عملکرد رحمانی‌فضلی در حوادث آبان ۹۸
 
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوادث آبان سال ۹۸ وزارت کشور و شخص وزیر به صورت شبانه روزی تمام تلاش خود را مصروف داشتند که حادثه‌ای رخ ندهد و اگر حادثه‌ای روی داد کمترین هزینه را داشته باشد.مجتبی ذوالنوری در جلسه علنی علنی امروز- دوشنبه- در تذکر با اشاره به اظهارات اخیر علی مطهری درباره حوادث آبان، اظهار داشت: اخیراً برادر عزیزم آقای دکتر مطهری اظهار کرد که وزیر کشور عامل کشتار حوادث بنزینی سال ۹۸ بود که جا دارد از موضع کمیسیون امنیت ملی و عضو شورای امنیت کشور که از نزدیک شاهد اتفاقات بودند، توضیحاتی ارائه کنم.وی افزود: در زمان این حوادث شاهد تلاش‌های وزیر کشور بودم، این مطلب واقعیت ندارد و انصافاً دستگاه‌های ذی ربط از جمله وزارت کشور و شخص وزیر به صورت شبانه‌روزی تمام تلاش خود را مصروف داشتند که حادثه‌ای رخ ندهد و اگر حادثه‌ای روی داد کمترین هزینه را داشته باشد.

z1og_fefdjnd3y7qv

اخطاریه و هشدار سازمان هواشناسی

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری زرد رنگ از رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد طی سه روز آینده خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

نظر فعال اصولگرا درباره نقش احمدی‌نژاد در مجلس آینده

قدیری ابیانه در ادامه با گفتن اینکه «احمدی‌نژاد در مجلس یازدهم پایگاهی ندارد» افزود: حضور چهره‌هایی، چون حاجی‌بابایی، شمس‌الدین حسینی و نیکزاد را در مجلس نباید به حساب احمدی‌نژاد گذاشت و تصور کرد که او در مجلس بعدی حرفی برای گفتن دارد. در واقع حضور افراد در دولت نمی‌تواند نشانه‌ای از وابستگی‌شان به رئیس دولت باشد. همان‌طور که شهید رجایی در دولت بازرگان حضور داشت و بهزاد نبوی هم معاون شهید رجایی بود، یکسری از افراد هم برای خدمت به نظام با احمدی‌نژاد همکاری کردند.او توضیح داد: مشکل اصولگرایان با محمود احمدی‌نژاد این است که ایشان دچار انحراف فکری شد و به همین دلیل اتحاد دوباره اصولگرا‌ها با احمدی‌نژاد با هر عنوان و موضوعی بعید است. البته قویاً معتقدیم، او از فساد مالی مبراست و تنها مشکلش منحرف شدن به لحاظ عقیده است که البته مشکل کمی هم نیست.محمدحسن قدیری ابیانه در پایان گفت: گاه شنیده می‌شود که عده‌ای از افراطی‌گری در مجلس یازدهم ابراز نگرانی می‌کنند. در پاسخ به آن‌ها باید گفت، دلسوزی به معنی تندروی نیست. تندرو‌ها کسانی بودند که در زمان حمله به آمریکا پیشنهاد دادند ایران به حمایت از صدام وارد فاز نظامی شود.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

دلیل برکناری رحمانی از وزارت صمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت ساعاتی پیش برکنار شد و با حکم رئیس جمهور "مدرس خیابانی" به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

توضیحات ظریف درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا

وزیر خارجه درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا توضیحاتی ارائه کرد. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران و در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی دولت درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا بدون هیچ پیش‌شرطی گفت: آقای ربیعی امروز توضیحات خود را درباره تبادل زندانیان مطرح کردند، بنده مهر سال ۹۷ بر اساس تصمیمی که گرفته شد در نیویورک اعلام کردم جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تمامی زندانیان ایرانی که در آمریکا و یا در سایر کشور‌ها با فشار آمریکا زندانی هستند با تمام زندانیان آمریکایی مبادله شوند این صحبت و مذاکره‌ای بوده است که ما درباره مبادله زندانیان داشته ایم.او ادامه داد: از آن زمان آمریکایی‌ها تاکنون به آن پاسخ نداده اند، بنابراین صحبت‌های آقای ربیعی در ادامه همین صحبت هاست.وزیر امور خارجه تصریح کرد: خواستار آزادی تمام کسانی که در ایران دستگیر و تمام کسانی که به درخواست آمریکا در کشور‌های مختلف به دلایل غیر منطقی مانند عبور از تحریم‌های غیر قانونی آیلات متحده دستگیر و زندانی شده اند، هستیم. وزیر امور خارجه با بیان اینکه آقای «سیروس عسکری» از اتهامات واهی آمریکا تبرئه شده‌اند، تصریح کرد: وزارت خارجه ایران به شدت پیگیر فراهم کردن شرایط بازگشت او به کشور است. ظریف با بیان اینکه آقای عسکری در حال حاضر آزاد هستند، اما مشکل اقامتی دارند، تأکید کرد: درصورت اطمینان از منفی شدن تست کرونای آقای عسکری، وی با اولین پرواز به ایران بازمی‌گردد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه