شمانیوز

فیسبوک به تازگی رابط کاربری جدید خود را به صورت رسمی در اختیار همه‌ کاربران جهان قرار داده است.

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، فیسبوک روز جمعه طراحی وبسایت جدید خود را منتشر کرد. سال گذشته شرکت فیسبوک به دنبال شکایت بسیاری از کاربران از طراحی پیچیده و گیج کننده سایت، در جریان کنفرانس F8 سالانه این شرکت ،طی تصمیمی از طراحی یک رابط کاربری جدید برای وبسایت خود خبر داد. در حال حاضر سایت جدید که برای بسیاری از کاربران قابل مشاهده است به زودی به صورت پیش فرض در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

خوشبختانه طراحی جدید ساده‌تر و کاربردی‌تر از گذشته شده و به حالت Dark Mode جدید مجهز است. در این حالت، نور صفحه کمتر شده و در عوض کنتراست بین رنگ‌ها افزایش یافته است تا دیدن جزئیات راحت‌تر شود. این گزینه باعث می شود کاربر هنگام گشت و گذار در فیسبوک طی ساعات شب دچار خستگی چشم نشود.

1 (1)

در طراحی جدید که به ادعای شرکت فیسبوک صفحه اصلی سریع‌تر لود و جابه‌جایی بین صفحات روان‌تر شده است شاهد تغییرات چشمگیر دیگری نیز هستیم. در این طراحی فضا بیشتر و فونت‌ها بزرگتر شده است به گونه ای که به کاربر کمک می کند تا به صفحاتی که دنبال می کند(مانند فروشگاه هایی که خرید می کند، رستوران های محلی ، گروههایی مورد علاقه)، گروه‌هایی که در آنها عضو است (مانند باشگاه هواداران مختلف) و رویدادهایی (مانند روزهای تولد و سالگرد ازدواج) راحت تر دسترسی داشته باشد. همچنین  کاربران در صفحه جدید می‌توانند به سادگی صفحات، جشنواره‌ها و گروه‌ها را در داخل وبسایت به وجود بیاورند.

از سوی دیگر بخش ناوبری سایت اکنون بسیار ساده و بهینه‌تر شده و حالا یک نوار فوقانی وجود دارد که دسترسی به صفحه اصلی سایت، مارکت، گروه‌ها را آسان‌تر کرده است.

 

 

اشکالات سایت جدید

با همه این تغییرات که مفید هستند اما ظاهرا  به نظر می رسد یکی از تنظیمات از بین رفته است:آنهم امکان مرتب کردن پست‌های فید خبری به ترتیب زمانی معکوس. در واقع فیسبوک با استفاده از این قابلیت، کاربران را راهنمایی می کند که برای ترتیب چگونگی ارسال پستها، به الگوریتم های آن اعتماد کنند.

اشکالات جدید

البته ممکن است که شما جزو آن دسته از کاربرانی باشید که در چند ماه گذشته به صفحه جدید فیسبوک سوییچ شده باشید؛ هنگامی که  فیس بوک از کاربران خود درخواست کرد که از نسخه بتا استفاده کنند.

 

چگونه به صفحه فیسبوک جدید دسترسی پیدا کنیم

اگر هنوز به صفحه جدید دسترسی ندارید در ادامه با ما همراه باشید:

 کافی است روی فلش در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و گزینه " تغییر به فیسبوک جدید" را انتخاب کنید.

دسترسی صفحه فیسبوک 1

همچنین ممکن است در بالای صفحه، پنجره ای به صورت پاپ آپ به این مضمون ظاهر شود: "می توانید برای تغییر به فیس بوک جدید کلیک کنید."

 

دسترسی صفحه فیسبوک 2 (1)

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه