شمانیوز

حکیم زاده گفت: ثبت نام دانش آموزان در مدارس از اول خرداد آغاز می شود و احتمالاً در ۳۱ مرداد به پایان می‌رسد.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگوی زنده شبکه خبر درباره ثبت نام دانش آموزان و دستورالعمل آن اظهار کرد: درباره ثبت نام دانش‌آموزان دستورالعمل اجرایی ثبت‌نام به تاریخ ۹۹/۲/۲۲ برای همه مدارس ارسال شد. این دستورالعمل باتوجه به شرایط خاص دوره همه‌گیری کرونا و بحث رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا تدوین شده است.

حکیم زاده تصریح کرد: ضرورت هماهنگی کامل با ستاد کرونا و اداره کل بهداشت استان به منظور بهره‌مندی از پروتکل‌های بهداشتی هم در این دستورالعمل مورد تأیید قرار گرفته است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان در مدارس از اول خرداد آغاز می شود و احتمالاً در ۳۱ مرداد به پایان می‌رسد.

او درباره دانش‌آموزانی که به دلیل تغییر محل سکونت، به مدارس جدید می‌روند باید مراجعه حضور داشته باشند، گفت: پیش بینی شده ثبت نام دانش آموزان در آغاز دوره ها به صورت سیستمی انجام شود. اگر امکان ثبت نام سیستمی نیست بر اساس حروف الفبا و با رعایت اصول بهداشتی، مدارس دانش آموزان را ثبت نام کنند.

ارسال دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان برای همه مدارس

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش یادآوری کرد: در دستورالعمل ثبت نام اشاره شده که باید مدارس تدابیر لازم را جهت کاهش استرس و نگرانی دانش آموزان و خانواده‌ها در خصوص زمان‌بندی دانش آموزان برای ثبت نام انجام دهند و تا جایی که امکان دارد از ظرفیت ایجاد شده توسط مرکز برنامه‌ریزی فناوری اطلاعات و ارتباطات در سامانه پیش ثبت‌نام با توجه به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و رشته‌های موجود در واحد‌های آموزشی از ظرفیت موجود استفاده کنند .

حکیم زاده گفت: برای ارزیابی از این اقدامات و بارزیابی میزان یادگیری دانش‌آموزان و به خصوص برای دانش آموزانی که امکان استفاده از ظرفیت‌ها را نداشته باشند، مدارس بازگشایی می‌شوند تا شورای مدرسه پس از بررسی درباره شرایط دانش آموزان، تصمیم گیری کند.

او در ادامه بیان کرد: بر اساس بررسی شورای مدرسه در خصوص حضور دبیران و معلمان با توجه به میزان مراجعه و یادگیری دانش آموزان تصمیم گیری خواهد شد. این شیوه به ما اطمینان می‌دهد که کیفیت تدریس را ارزیابی کنیم و اگر قرار باشد که در سال آینده هم با مشکلات مشابهی مواجه باشیم با آمادگی و شناخت چالش‌ها و ارزیابی نقاط قوت و ضعف بتوانیم شرایط بهتری را برای یادگیری دانش آموزان فراهم کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه