شمانیوز

آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار و ۳۰۵ تردد فعال در محور‌های مواصلاتی کشور، بیانگر رشد ۰.۳ درصدی تردد‌ها نسبت به شبانه روز گذشته است.

به گزارش  شمانیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،  بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های تردد شمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به ‌استثنای محور‌های مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، مابقی محور‌های مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به روال عادی در جریان است.

طی شبانه روز گذشته، بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار و ۳۰۵ تردد فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۰.۳ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.

 اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صورت پذیرفته که مسافران با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

ردیف

نام محور

استان

تعداد وسیله نقلیه

1

آزادراه کرج - تهران

البرز

130760

2

آزادراه کرج - قزوین

البرز

115472

3

آزادراه تهران - کرج

تهران

100022

4

آزادراه قزوین - کرج

البرز

97100

5

آزادراه تهران - ساوه

تهران

75805

6

آزادراه ساوه - تهران

تهران

73427

7

شهریار - تهران

تهران

70850

8

تهران - شهریار

تهران

68994

9

شهریار-کرج

تهران

66358

10

جاجرود - بومهن

تهران

63213

 

محدودیت های تردد موتورسیکلت

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۲/۲۴ تا ساعت ۶ روز شنبه مورخ ۹۹/۰۲/۲۷ از محور‌های کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

تبصره - تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

محدودیت تردد خودروهای سواری

محور کندوان

 تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۲/۲۶ از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۲/۲۶ از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود.

محور هراز

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۲/۲۶ از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۲/۲۶ از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به صورت یکطرفه است.

محدودیت های تردد وسایل نقلیه سنگین (به استثناء حاملین مواد سوختی و یا فاسد شدنی)

محور کندوان: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.
 
محور هراز

الف- تردد تمام تریلر‌ها کماکان ممنوع است.

ب- تردد تمام کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۲/۲۴ و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روز‌های پنجشنبه و جمعه مورخ‌های ۹۹/۰۲/۲۵ و ۹۹/۰۲/۲۶ از محور هراز ممنوع است.

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی

۱- محور رامیان – اولنگ – شاهرود، واقع در استان‌های گلستان و سمنان، از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۲- محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ​

۳- محور شهداد – نهبندان، واقع دراستان کرمان، از مورخ ۲۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۴- محور سی سخت – پادنا، واقع دراستان کهگیلویه و بویر احمد، از مورخ ۲۶ آبان ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۵- محور خرم آباد – پلدختر، واقع در استان لرستان، از مورخ ۶ بهمن ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۶- آزادراه چالوس-مرزن آباد و بالعکس، واقع دراستان مازندران، از مورخ ۱ فروردین ۹۹ تا اطلاع بعدی از ساعت ۱۹ تا ۷ روز بعد، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۷ – محور رودبار - کهنوج، واقع در جنوب استان کرمان از مورخ ۱۲ فروردین ۹۹ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۸ – محور رودبار – قلعه گنج، واقع در جنوب استان کرمان از مورخ ۱۶ فروردین ۹۹ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۹ – محور قزوین - همدان کیلومتر ۱۱۰، واقع در استان همدان مورخ ۲۲ فروردین ۹۹ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۱۰ – آزادراه قزوین - رشت (رودبار به تونکابن)، واقع در استان گیلان مورخ ۲۰ اردیبهشت ۹۹ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه