شمانیوز

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به تشکیل جلسه این ستاد در بعد از ظهر روز جمعه برای تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی هفته آینده گفت: مرجع ما، دانشگاه علوم پزشکی اهواز است؛ باید در این زمینه تصمیم‌گیری شود و تصمیمات به اطلاع مردم خواهد رسید.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایسنا: سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به تشکیل جلسه این ستاد در بعد از ظهر روز جمعه برای تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی هفته آینده گفت: مرجع ما، دانشگاه علوم پزشکی اهواز است؛ باید در این زمینه تصمیم‌گیری شود و تصمیمات به اطلاع مردم خواهد رسید.

رضا نجاتی اظهار کرد: هر چه در ستاد استانی مدیریت کرونا یا شورای تامین خوزستان مصوب شده، در راستای سلامت مردم است اما همه این مصوبات بخش کمی از کار مقابله با کرونا است و بخش عمده‌ای از آن به مردم برمی‌گردد.

وی افزود: اگر دستگاهی این مصوبات را رعایت نکند، جرم مرتکب شده است اما در واقع بخش عمده‌ای از مقابله با کرونا به رفتار مردم برمی‌گردد و از مردم می‌خواهیم رعایت کنند تا در ۱۰ روز آینده شاهد نتیجه رفتارها باشیم.

نجاتی گفت: با تغییر رفتار مردم و عادی شدن شرایط، شاهد افزایش موارد ابتلا بوده‌ایم که در این راستا جلساتی برگزار شد و از روز دوشنبه، ۹ شهر قرمز خوزستان و به تدریج چند شهر دیگر تعطیل اعلام شدند.

وی بیان کرد: برخی اتحادیه‌ها هنوز همکاری خوبی ندارند و باید رفتارشان را تغییر دهند و سازمان صمت نیز باید بیشتر ورود کند. رفتار مردم نیز باید تغییر کند تا آمار ابتلا به کروناویروس، به رقم یک ماه پیش و حتی کمتر از آن برگردد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان عنوان کرد: بزرگان [اقوام] خوزستان در تمام عرصه‌ها کنار مسئولین بودند و در این شرایط هم ما را تنها نگذاشتند و قبل از اینکه ما خدمت آنها برسیم، احساس مسئولیت کردند. بسیاری از بزرگان [اقوام] از حضور در مراسمات و یا برگزاری مراسمات خودداری کردند. اکنون نیز از بزرگان می‌خواهیم برگزاری مراسمات عروسی و عزا را منع کنند و در این مراسمات شرکت نکنند.

وی گفت: بزرگان [اقوام] با توجه به در پیش رو بودن مراسم عید فطر، از برگزاری مراسم خودداری کنند زیرا سلامت‌شان در خطر است.

نجاتی افزود: از مردم می‌خواهیم مانند عید نوروز همکاری کنند و برای عید فطر هم برنامه‌ریزی نکنند و به دید و بازدید نروند. البته در این راستا ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی هم ایجاد کرده‌ایم که در روزهای آینده پررنگ‌تر خواهند شد.

وی اظهار کرد: بازاریان نیز برای فروش اقلام مربوط به عید اقدام نکنند زیرا مردم استقبال نخواهند کرد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان تصریح کرد: متولی فعالیت اصناف سازمان صمت است؛ اگر صنفی به مصوبات عمل نکرد، رئیس اتحادیه باید جوابگو باشد بنابراین سازمان صمت و اتحادیه باید در این زمینه پاسخگو باشند و بازرسان خود را در این زمینه فعال کنند زیرا در حال حاضر می‌بینیم مکانیک و مبل‌فروش و حتی شیشه‌بر فعال هستند.

وی بیان کرد: شهرداری بر اساس مصوبات شورای سلامت باید ورود کند و دستگاه قضایی نیز آمادگی دارد تا در صورت مقاومت یا اقدامات غیرمنطقی، ورود کند.

نجاتی گفت: آرامستان‌های استان‌ خوزستان نیز تعطیل شده‌اند و به مدیران گفته‌ایم اجازه ندهند کسی وارد آرامستان‌ها شود.

وی با اشاره به شب‌های قدر و برگزاری مراسمات، تصریح کرد: در جلسه ویدیو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور مقام معظم رهبری برگزار شد، در این زمینه بحث شد. علی‌رغم اینکه شب قدر، شب عزیزی است و سرنوشت یک سال انسان در این شب رقم زده می‌شود اما سلامتی مهمتر است، بنابراین مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند تیمی متشکل از افراد مورد وثوق همه تشکیل شود هر چه تصمیم گرفتند، تابع آن هستیم. تصمیم‌گیری شد که با هماهنگی فرمانداران و امام جمعه هر شهرستان، در شهرهای سفید و زرد در دو محل در فضای باز برای دو ساعت و با کمتر از ۵۰ نفر و با رعایت پروتکل بهداشتی، مراسم برگزار شود. در شهرهای قرمز نیز یک محل با کمتر از ۵۰ نفر و در دو ساعت و با رعایت پروتکل‌ها مراسم برگزار شود.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان در خصوص احتمال تعطیلی هفته آینده در خوزستان نیز گفت: مرجع ما، دانشگاه علوم پزشکی اهواز است. روز جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۶ در این زمینه جلسه تشکیل خواهیم داد تا نظرات کارشناسی ارائه شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه هفته آینده شرایط استان خوزستان خاص است و عید فطر را در پیش رو داریم، باید در این زمینه تصمیم‌گیری شود و تصمیمات به اطلاع مردم خواهد رسید.

نجاتی با اشاره به امکان اعلام تعطیلی برخی شهرها در جلسه روز جمعه، اضافه کرد: انتظار می‌رود فرمانداران در خصوص تعطیلی شهرستان‌هایی که تعطیل اعلام نشده‌اند، عجله نکنند و حتما با ستاد استانی و حوزه استاندار هماهنگ کنند تا در صورت تایید، آنها نیز تعطیل شوند.

وی که پنجشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، در خصوص ادامه تعطیلی مدارس در خوزستان نیز گفت: طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار بود مدارس از ۲۷ اردیبهشت‌ماه برای رفع اشکال بازگشایی شوند اما حضور در مدارس اجباری نباشد. با توجه به شرایط خوزستان، ما تصمیم گرفتیم مدارس در این هفته در استان خوزستان بازگشایی نشوند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان بیان کرد: کووید ۱۹ بیماری خطرناکی است و منتظر نمی‌ماند که ما رفتار را تغییر دهیم یا ندهیم یا جلسه تشکیل دهیم یا نه. بنابراین مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. همگی باید در مقابل این بیماری بایستیم و احساس مسئولیت داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه