شمانیوز
شما نیوز

جزئیات مرگ رومینا اشرفی

:رومینا که در ماجرای فرار با پسر مورد علاقه اش در تالش ناکام مانده بود و به آغوش خانواده بازگشت در یک سناریوی تلخ به دست پدرش با ضربات داس در خواب به قتل رسید.

رکنا نوشت : اهالی تالش اول خرداد شاهد جنایت هولناکی در محله بودند که مرگ تلخ دختر 13 ساله را رقم زده بود. رومینا در خواب به قتل رسیده بود.

در این فیلم دیده می شود که مردم زیادی جلوی خانه پدری رومینا جمع شده اند و ماشین پزشکی قانونی در حضور پلیس جسد رومینا اشرفی را خارج می کند.

اوایل خرداد ماه امسال ماجرای قتل هولناک دختر 13 ساله ای به پلیس مخابره شد و بررسی ها ابتدایی نشان از آن داشت که دختر نوجوان به دست پدرش با ضربات داس به گردنش به قتل رسیده است.

 

قتل ناموسی

شنیده ها از اهالی محله سفید سنگان لمیر بخش حویق شهرستان تالش نشان از آن داشت که این دختر دلباخته یک پسر شده و با توجه به مخالفت های خانواده اش نسبت به ازدواج با این پسر از خانه فرار کرده و که خیلی زود رومینا و پسر همراهش دستگیر می شود.

در اظهارات ابتدایی عنوان شده بود که رومینا 13 ساله اعلام کرده امنیت جانی ندارد و علاقه ای به بازگشت به خانه نداشته اما طبق قوانین این دختر نوجوان تحویل خانواده اش شد تا اینکه رومینا داخل خانه خواب بوده و با توجه به اینکه مادر خانواده نیز از خانه خارج شده بود پدر عصبانی با داس دست به قتل دخترش زده و با همان داس خونی از خانه خارج شده و از قتل دخترش به اهالی محله خبر داده است.

 

تحقیقات قضایی و پلیسی

تجسس های پلیسی و قضایی نشان از آن دارد که رومینا 13 ساله به یک جوان 35 ساله علاقه داشته است و برای رسیدن به این جوان همراه وی پا به فرار می گذارد.

خانواده رومینا با اطلاع از ناپدید شدن دخترشان با مراجعه به پلیس از ربوده شدن دخترشان به دست پسر جوان خبر دادند که خیلی زود تحقیقات پلیسی آغاز شد و پسر 35 ساله همراه رومینا دستگیر شدند.

خانواده رومینا با حضور در اداره پلیس آغوش گرمشان را برای دخترشان باز کردند و پدر و مادر نگران با در آغوش گرفتن فرزندشان و بدون اینکه دختر 13 ساله مخالفتی کند همراه خانواده اش به خانه باز می گردد و پسر جوان نیز برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

 

قتل رومینا در نبود مادر

پدر رومینا که خشم خود را از رفتار دخترش پنهان نگه داشته بوده به دنبال فرصت برای خالی کردن عصبانیت خودش داشته است تا اینکه مادر رومینا به حمام می رود و دختر 13 ساله نیز در حال استراحت بوده که پدر رومینا با در دست داشتن یک داس به بالای سر دخترش رفته و با ضربات محکم به گردن دخترش به زندگی او پایان داد.

بنا به این گزارش، پدر رومینا پس از قتل نیز دستگیر شد و تحقیقات برای بررسی های بیشتر ادامه دارد.

 

تسنیم نوشت :

جان‌احمد آقایی عصر امروز در جمع خبرنگاران در تشریح قتل یک دختر در یکی از روستا‌های شهرستان تالش اظهار داشت: 28 اردیبهشت ماه این دختر همراه پسری 29 ساله متواری می‌شود و یک روز پس از آن پدرش شکایتی با عنوان آدم ربایی در دادسرای شهرستان آستارا مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه پرونده برای بررسی در دستور کار دادسرا قرار می‌گیرد، افزود: با اطلاع‌رسانی دادسرا؛ پدر و مادر و بستگان دختر به دادسرا مراجعه می‌کنند و دختر را مورد تفقد و لطف قرار می‌دهند؛ بازپرس با مشاهده اینکه پدر از روی مهربانی و گذشت از اشتباه دختر چشم‌پوشی کرده است، وی را تحویل خانواده می‌دهد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در ادامه با بیان اینکه پدر دختر با ملاطفت و مهربانی که به خرج می‌دهد اعتماد بازپرس را جلب می‌کند و به همین دلیل بازپرس از تحویل وی به خانواده اطمینان خاطر داشته است، خاطرنشان کرد:‌ با توجه به بررسی جمیع شرایط علتی برای تحویل ندادن دختر به خانواده‌اش در آن زمان وجود نداشته است.

وی برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر اعتیاد پدر دختر به مواد مخدر را رد کرد و گفت: اینکه گفته می‌شود این فرد به مواد مخدر اعتیاد داشته است، صحت ندارد همچنین پدر فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در تشریح چگونگی قتل افزود: پس از اینکه فرزند تحویل خانواده می‌شود آن‌ها شب را در منزل یکی از بستگان در آستارا ساکن می‌شوند و شرایط کاملاً معمولی و طبیعی بوده، ولی فردای آن روز به روستای خود بر می‌گردند و مشخص نیست آنجا چه اتفاق غیر عادی رخ داده که هنگام غروب و وقتی دختر در خواب بوده، پدر، دختر خود را به قتل می‌رساند.

وی ضمن بیان اینکه پدر این دختر بلافاصله پس از این اقدام از کار خود پشیمان می‌شود و از خانه بیرون می‌آید و تقاضای کمک می‌کند که بی‌فایده است،‌ تاکید کرد:‌  پدر دختر اکنون بازداشت است و تحقیقات تکمیلی درباره انگیزه و علت قتل ادامه دارد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با بیان اینکه این دختر، قربانی خشونت خانوادگی شده است، افزود: فارغ از انگیزه پدر در به قتل رساندن دختر خود، چنین جنایتی به هیچ عنوان از نظر قانون قابل پذیرش نیست و این پرونده به‌صورت ویژه رسیدگی خواهد شد. حکم، مطابق ضوابط قانونی صادر و به اطلاع عموم خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    این دختر فقط یک دختربچه نابالغ بوده و به اون رشد و بلوغ فکری برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک نرسیده اینجا مقصر بعد از پدر قاتلش همون پسر ۳۵ ساله است که با سیاست وارد زندگی دخترک معصوم شده و بدون هیچ فکر و اندیشه و آینده نگری و صرفا برای طمع خودش و رسیدن به خواسته شومش از احساسات و روان اون دختر سوء استفاده کرده و با بی فکری باعث به وقوع پیوستن یک قتل شده. پدر این دختر به جای بریدن گردن پاره تن خوش بهتر بود که دخترک رو به نزد مشاور ببره نه اینکه با کشتن دخترک به جای یافتن پاسخ مناسب صورت مساله رو پاک کنه. در این قرن و در این دوره شنیدن و دیدن این اخبار در مورد قتل های ناموسی بخصوص از طرف اعضای خانواده مثل پدر و برادر واقعا عجیب و بسیار دردآور است دقیقا بشر و تفکرات او به کدام سمت در حال حرکت است.واقعا متاسفم به نظر من این پدر و حتی آن پسر ۳۵ ساله نیازمند یک دوره کامل روان درمانی در کنار جامعه شناختی هستند!واقعا انسان افسوس میخوره که به جای پیشگیری بدترین نوع درمان انتخاب میشه همیشه چرا که سطح سواد و تفکر و درک مردم هنوز به اون حد اعلای معرفت و انسانیت نرسیه و چه بسا همیشه بی گناه ترین انسان بزرگترین آسیب رو متحمل میشه مثل همین دخترک بی نوا. روحش شاد...

  • ناشناس

    واقعا ننگ بر این فرهنگ