شمانیوز

امروز عکسی در شبکه های اجتماعی از پدر بزرگ رومینا بر سر مزار رومینا پخش شده است که گویای بی تابی و بی قراری پدر بزرگ رومینا می باشد..

امروز عکسی در شبکه های اجتماعی از پدر بزرگ رومینا بر سر مزار رومینا پخش شده است که گویای بی تابی و بی قراری پدر بزرگ رومینا می باشد..

 

1-14545406250427832732

 

پدر رومینا اشرفی کیست؟

رضا اشرفی  پدر این دختر 42 سال سن داشته و به دلیل نافرمانی دخترش بارها او را تهدید به مرگ کرده است و به گفته مادر  رومینا  او را بارها تشویق کرده که خودکشی کند و به زندگی خود پایان دهد

پدر رومینا  به عنوان یک پدر خشن و بی رحم در بین افکار عمومی ماندگار خواهد شد و این جنایتش در تاریخ نوشته میشود.

انتقادات و واکنش ها نسبت به این اقدام هولناک آنقدر زیاد بود که حتی رئیس جمهور نیز اعلام کرده که باید قانونی توسط مجلس تصویب شود تا حمایت از دختر بچه ها بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

مادر رومینا  در مصاحبه هایش اعلام کرده که  قاتل دخترش باید قصاص شود  و دیگر از دست عصبانیت ها و خشونت های همسرش خسته شده است

در حالیکه پدر این دختر بچه به مواد مخدر اعتیاد نداشته و هیچ گونه سابقه کیفری ندارد اما به گفته برخی از کارشناسان این مرد احتمالاً مشکلات روانی داشته است یا به دلیل فرهنگ غلط که در برخی از شهرهای کوچک وجود دارد تعصب کورکورانه او باعث شده که دست به چنین جنایتی بزند.

 

ماجرای سلاخی شدن رومینا چه بود؟

اهالی تالش اول خرداد شاهد جنایت هولناکی در محله بودند که مرگ تلخ دختر 13 ساله را رقم زده بود. رومینا در خواب به قتل رسیده بود.

رومینا، دانش‌آموز ۱۳ساله تالشی به جرم فرار با پسری که دوستش داشت دستگیر و علیرغم اینکه اصرار کرده بود او را به پدرش تحویل ندهند، به خانواده‌اش بازگردانده شد.

 

 

930e7364-c681-4b42-9996-47a518474e38

;v_kh

 

 

 

پدر رومینا او را در خواب به قتل رساند | او 13 ساله بود

عصر ۱ خرداد کانال های محلی تالش از یک قتل فجیع ناموسی خبر دادند. دختری 13 ساله در سفید سنگان لمیر از بخش حویق به دست پدرش در خواب سر بریده شد. رومینا دلباخته یکی از پسرهای همشهری شده بود. به گفته محلی ها مخالفت های شدید پدر دختر با ازدواج این دو به دلیل تفاوت های فرهنگی، آنها را به فکر فرار از منزل وا داشت. اما پیگیری های خانواده ها به دستگیری آنها توسط پلیس منجر می شود . به گفته افراد محلی رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشته اما به ناچار و طبق قوانین به پدر خانواده تحویل داده می شود.

 

داستان عاشقانه رومینا به مرگی تلخ ختم شد

شنیده ها حاکی از آن است که پس از بازگشت رومینا به خانه، جو حاکم بر خانه نه تنها آرام نمی گیرد بلکه اختلافات و تحریکات خانوادگی بالا گرفته و آتش خشم پدر شعله ور تر میشود تا جایی که پدر در روز یک خرداد با خلوت کردن خانه ، گردن رومینای ۱۴ ساله را با استفاده از داس درحالی که او در خواب بود به طرز فجیعی از تن جدا می کند.

 

پدر سنگدل تالشی دختر 13 ساله را با داس در خواب کشت

به گفته افراد محلی، پدر بعد از ارتکاب جرم با در دست داشتن داس از خانه خارج شده و به قتل دخترش اعتراف می کند و توسط پلیس بازداشت و به مراجع قضایی سپرده می شود.

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند، قصاص نمی شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می شود. هرچند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم. در هر صورت قتل رومینا با واکنش های مختلفی از سوی اهالی منطقه این دختر نوجوان و افکار عمومی مواجه شده است. بواقع اینگونه موارد از جمله جرائمی است که قلب افکار عمومی را در سینه می فشارد و شاید لازم است تا مجلس و قانون برای جلوگیری از تکرار این موارد تدابیر شدیدتری را اتخاذ نمایند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه